BEŞİKTAŞ’A ŞAMPİYONLAR LİGİ MÜJDESİ

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olan Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılmaya ilişkin beklediği müjdeli haber İngiltere’den geldi. Siyah beyazlılar İngiltere Ligi’ndeki sıralamaların istenilen şekilde sonuçlanmasının ardından Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma hakkı elde etti. Bu sayede Kartal, eleme maçları oynamadan doğrudan grup aşamasında mücadele edecek ve hatrı sayılır bir meblağı kasasına koyacak.

Spor Toto Süper Lig 2020/2021 sezonunu zirvede tamamlayan Beşiktaş’ın beklediği müjdeli haber geldi. Siyah beyazlılar direkt olarak Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele edecek.

PREMİER LİG’DE ŞAMPİYONLAR LİGİ SAVAŞI ÇETİN GEÇTİ

Şampiyonlar Ligi gruplarına katılma mücadelesi veren Liverpool son hafta ağırladığı Crystal Palace’ı 2-0 mağlup ederek 69 puanla 3. oldu ve Şampiyonlar Ligi vizesine hak kazandı.

Leicester City’ye Şok | Şampiyonlar Ligi için mücadele veren Leicester City son hafta Tottenham Hotspur’a karşı oynadığı maçı 2-1 öne geçmesine rağmen 4-2 kaybetti. Bu sonuçla ligi 5. sırada bitiren Leicester gelecek sene Avrupa Ligi’nde mücadele edecek.

Chelsea Kıl Payı | Chelsea ligin son haftasında Aston Villa’ya 2-1 kaybetse de Leicester City’nin de mağlup olması sayesinde sezonu dördüncü tamamladı. Bu sonuçlarla Premier Lig’deki son Şampiyonlar Ligi biletini alan Chelsea Beşiktaş’ın da doğrudan Şampiyonlar Ligi’ne katılmasına vesile olmuş oldu.

İngiltere’de Avrupa’da mücadele edecek kulüpler şu şekilde belirlenmiş oldu:

Manchester City, Manchester United, Liverpool ve Chelsea – Şampiyonlar Ligi

Leicester City ve West Ham United – Avrupa Ligi

Tottenham Hotspur – Konferans Ligi

BEŞİKTAŞ GRUPLARDA YER ALACAK

Chelsea’nin sezonu dördüncü sırada tamamlamasının ardından Şampiyonlar Ligi gruplarında yer alması kesinleşen Beşiktaş için alternatifler şu şekildeydi:

Chelsea Premier Lig’de ilk dört sıra içerisinde yer alamasa ve Şampiyonlar Ligi’ni kazansaydı Beşiktaş, doğrudan gruplara kalamayacak, gruplara kalmak için Devler Ligi’nde ön eleme oynamak zorunda kalacaktı. Ancak Şampiyonlar Ligi’ni Manchester City’nin kazanması halinde yine Beşiktaş doğrudan grup etabında mücadele edecekti. Chelsea’nin İngiliz ekibinin ligi dördüncü bitirmesiyle birlikte Beşiktaş’ın eleme durumu da başlamadan bitti ve direkt katılmaya hak kazandı. Dolayısıyla siyah beyazlılar Şampiyonlar Ligi’ni hangi takımın kazandığına bakılmaksızın direkt olarak grup etabında mücadele edecek.