BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUK KUPASINI ALDI

Posted by

Spor Toto Süper Lig 2020-2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş şampiyonluk kupasını görkemli bir törenle teslim aldı.

Siyah beyazlılar kupalarını Vodafone Park’ta gerçekleştirilen törenle aldı. Kupa seremonisinin öncesinde futbolcular aileleriyle birlikte sahanın içerisinde bulunan tribünde yerini aldı.

Şampiyonluk kupasının stada ulaştırılması için de özel bir organizasyon kullanıldı. Keyifli anlara sahne olan şampiyonluk töreninde Beşiktaş’ın şampiyonluk kupasının sponsoru “Getir” oldu. Siyah beyazlıların kupasını “Getir” ekibi teslim etti.

BÜYÜK BİR ORGANİZASYON DÜZENLENDİ

Beşiktaş’ın şampiyonluk kupasının verildiği ve şampiyonluk kutlamalarının gerçekleştirildiği organizasyonda 1956-1957 sezonundan itibaren kazanılan 16 şampiyonluk dev ekrana yansıtıldı.

Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi ve yöneticiler, kupa töreni ve kutlamaların gerçekleştirilmesini saha içerisinde bekledi.

Törende Eypio, Ömür Gedik, Aynur Aydın, Reynmen, Gökhan Tepe, Hayko Cepkin, Murat Boz ve Mustafa Sandal küçük konserler verdi. Beşiktaş’ın, adına film yapılan efsane malzemecisi Süreyya Soner de sahneye çıkarak konuşma yaptı.

Siyah beyazlı takımın şüphesiz en önemli figürlerinin başında teknik direktör Sergen Yalçın ve teknik heyetteki yardımcılar geliyordu. Beşiktaş taraftarı da kulübü şampiyonluğa taşıyan teknik direktör Sergen Yalçın ile yardımcıları Murat Şahin ve Ozan Köprülü’ye büyük destek verdi.

Futbolcular tören için sahneye çıkarken kendi belirledikleri şarkılar çalındı. Kupa töreni gerçekleşirken kupayı takdim için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir sahneye çıktı. Tribünde bulunan taraftarlar Nihat Özdemir’e tepki gösterdi. Özdemir, gelen tepkilerden sonra Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin kendisinden konuşma yapmasına yönelik talebini geri çevirdi.

Nihat Özdemir, Beşiktaş’ın şampiyonluk kupasını deneyimli Atiba Hutchinson ile Necip Uysal’a takdim etti. Bu iki oyuncu takım arkadaşlarıyla birlikte şampiyonluk kupasını coşku ve sevinç içerisinde kaldırdı. Yine kulüp yöneticileri, teknik heyet ve bu kişilerin aileleri sahnede büyük bir coşku ve heyecan yaşadı.

KADIN FUTBOL TAKIMI DA KUPASINI ALDI

Beşiktaş’ın kadın futbol takımı da Turkcell Kadın Futbol Ligi 2020-2021 Sağlık Çalışanları Sezonunda şampiyonluğa ulaşmıştı. Kadın futbol takımı da almış oldukları kupayla birlikte törendeki yerini aldı.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sonlandı.