BEŞİKTAŞ ALT YAPISINDAN A TAKIMA ÇIKAN GENÇ KARTALLAR

Posted by

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezon süper lig’ de şampiyonluk yarışışından uzak kalan takım sakatlıklar ile de çok fazla uğraştılar.

Sakatlıkların çok olduğu dönemler de ise siyah beyazlı takım da alt yapıdan yetişen Öz Kaynak oyuncularına da aslında bu sakatlıklar ile fırsat doğmuş oldu.

Kara kartal da bu sezon alt yapısından yetilen genç oyuncularının da göstermiş oldukları performanslar dikkatler den kaçmıyor.

Öz kaynak oyuncularından en önemlisi de takımın kalesini koruyan 21 yaşında ki Ersin Destanoğlu. Bu sezonki kurtarışları ile dikkat çeken kaleci takımın vazgeçilmezi oldu.

Savunmada genç kartallar var. Stoper de oynayan henüz 19 yaşında olan genç oyuncu Serdar Saatçi bu sezon sakatlıklar sonun da süre bulan oyuncularından oldu.

Sol bekte ise A milli takım’ a kadar yükselmiş olan 21 yaşındaki genç sol ayak Rıdvan Yılmaz var.

BEŞİTAŞ’TA KALE ERSİN’E EMANET

Siyah beyazlı takım da uzun süredir takımın kalesini koruyan 21 yaşında ki Ersin Destanoğlu bu sezon da takımın vazgeçilmezlerinden oldu.

Kalede takıma güven veren geç eldiven siyah beyazlı takım ile süper lig de 2019 – 20 sezonun da yavaş yavaş süre almaya başlan genç eldiven takımın 1 numaraları kalecisi oldu.

Geçen sezon süper lig de takımın bütün maçlarında kalede olan 21 yaşında ki Ersin Destanoğlu bu sezon da takımının ilk ismi oldu.

Süper lig de çıktığı 14 karşılaşma da kalesinde 16 gole engel olamayan genç kaleci Ersin Destanoglu siyah beyazlı takım ile 2023 yılına kadar da sözleşmesi bulunuyor.

21 yaşında ki genç kaleci Ersin Destanoğlu’ nun güncel piyasa değeri ise 8 Milyon Euro’ y geçmiş durumda.

KARA KARTALIN MİLLİ SOL BEKİ RIDVAN YILMAZ

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın 21 yaşındaki genç sol beki Rıdvan Yılmaz kara kartalın sol bekte ki en önemli oyuncularından birisi olmuş durumda.

Bu sezon süper lig de geride kalan 18 haftada 12 kez sahada olan genç sol bek 960 dakika süre ala bildi. Hücumda takımına aktif olarak katkı veren genç oyuncu 2 gol ve 3 de asist katkısı sağlayarak takımına katkı vermiş durumda.

Bu sezon ki performansı ile de A milli takıma da davet edilen genç isim ay yıldızlı forma ile de 2 asist katkısı yaptı.

Genç oyuncunun Beşiktaş ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunan Rıdvan Yılmaz ‘ın piyasa değeri ise 4 Milyon Euro civarında.

BEŞİKTAŞ’TA SAVUNMADA GENÇ İSİM SERDAR SAATÇİ

Bu sezon savunmada ki sakatlıklar dan dolayı kadroya dahil edilen 18 yaşında ki genç isim Serdar Saatçi bu sezon takımın en genç isimlerinden birisi oldu.

Süper lig de ilk maçında Altay deplasmanın da çıkan genç oyuncu iyi bir performans sergilemişti.

Şampiyonlar liginde de forma giyme şansı bulan genç savunmada yeni teknik direktör Önder Karaveli ile süper lig de daha fazla şans bulacak isimlerin başında geliyor.