Yönetim Erol Bulut’u Gönderiyor Mu

Posted by

Fenerbahçe’nin Gaziantep yenilgisi sonrasında gözler Erol Bulut’a çevrildi. Teknik adam bu sıkıntılı günleri hep beraber aşacağız dese de Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut gündemi ile meşgul.

Ali Koç ve ekibi Başakşehir maçı ile birlikte zorlu bir sürecin başlayacağını ve teknik kadro ile ilgili nasıl bir yaklaşımda bulunacağı açıklandı.

Gözler Erol Bulut’un Üstünde

Süper Lig’de son 6 hafta da toplam 4 yenilgi alan Fenerbahçe’de arka arkaya kötü sonuçlar geldi. Sarı lacivertli takımın teknik direktörü Erol Bulut ile ilgili ise yenilgiler sonrasında bir son dakika gelişmesi yaşandı.

Sarı lacivertli takım son olarak Gaziantep karşısında 3-1 yenilgi aldı. Fenerbahçe takımında yer alan teknik direktör Erol Bulut’un koltuğu ise epey bi sallandı. Taraftar ve yönetim gen.

Teknik adamı ciddi bir şekilde eleştiri yağmuruna tuttu. Yönetim takım gidişatından memnun olmadığı biliniyor.

Ancak alınacak radikal kararların tüm sezonu kaybettirme riski bulunuyor. Bu nedenle yönetim herhangi bir karar vermek için sezonun ilk yarısının bitmesini beklemeyi ve ardından karar vermeyi planlıyor.

Türk Teknik Adam Bulmak Zorlaştı

Mevcut şartlarda yerli teknik adamlar sarı lacivertliler için oldukça azaldı. Erol Bulut’un takımın başına gelme nedeni idi. Bu nedenle sarı lacivertli takımın Erol Bulut sonrasında yerli bir teknik adam bulması kolay olmayacak.

Takıma yabancı bir teknik adam getirildiğinde ise klasik bir sorun ortaya çıkıyor. Yabancı teknik adamın takımı ve ligi tanımaması büyük bir sorun yaratıyor. Bu nedenle takımın ilk hedefi Erol Bulut’un takımı toparlamasını beklemek.

Ancak alınacak radikal kararların tüm sezonu kaybettirme riski bulunuyor. Bu nedenle yönetim herhangi bir karar vermek için sezonun ilk yarısının bitmesini beklemeyi ve ardından karar vermeyi planlıyor.

Ligin öncekilerden daha da uzun olması ve oynan kötü maçlar nedeni ile takımın zirveye yakın olması yönetime umut veriyor. Takıma devre arası transfer döneminde de gerekli takviyeler yaparak yoluna devam edecek.

Sarı Lacivertli takım Gaziantep maçının ikinci yarısında umut veren pozisyonlar ile karşılaştı. Fenerbahçe, Gaziantep maçının ikinci yarısında etkili bir oyun sergiledi.

Yönetimin mevcut takım ve teknik heyete bir müddet daha süre vermesinin sebebi takımın gösterdiği performans oldu.