Fenerbahçe’den Harun Tekin Açıklaması

Posted by

Fenerbahçe’de sakatlığı nedeni ile bir süredir yeşil sahadan uzak kalan Harun Tekin, Gaziantep maçının kafilesinde yer aldı.

Harun Tekin’den Sevindiren Haber

Süper Lig’de Gaziantep’e konuk olacak Fenerbahçe’de yaşanan kaleci sıkıntısı sonrasında Harun Tekin’den iyi bir haber geldi. Kupa maçında gördüğü kırmızı kart nedeni ile Gaziantep karşılaşmasında yer alamayacak olan Altay Bayındır’ın yerine kimin oynayacağı tartışılıyordu.

Altay Bayındır kupa maçında topa elle müdahale ettiği için kırmızı kart görmüş ve oyundan dışarı çıkarılmıştı.

Sadece kırmızı kart gördüğü sahadan uzaklaşmayan yıldız kaleci Gaziantep FK karşılaşmasında da cezası nedeni ile yer alamayacağı biliniyor. İkinci kaleci olan Harun Tekin’in sakatlığı nedeni ile sarı lacivertli kalede Oytun Özdoğan’ın forma giymesi bekleniyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yaptığı açıklamada ikinci kaleci Harun Tekin’in Gaziantep kafilesinde yer aldığı biliniyor.

Hazırlık maçında elmacık kemiğinden sakatlanan Harun Tekin sakatlığını yeni yeni atlatırken Gaziantep FK karşılaşma için Fenerbahçe kafilesinde yer aldığı biliniyor.

Fakat ikinci kalecinin yer alıp almayacağı belli olmadığı için takımın kafilesinde Oytun Özdoğan’da yer alıyor. Harun Tekin’in Gaziantep maçına çıkıp çıkmayacağı hala soru işareti.

Gaziantep için belirlenen Fenerbahçe kafilesi ise şu şekilde: Harun Tekin, Oytun Özdoğan, Nazım Sangare, Gökhan Gönül, Tisserand, Serdar Aziz, Sadık Çiftpınar, Caner Erkin, Filip Novak, Gustavo, Sosa, Ozan Tufan, Eyüp, Mert Hakan, Pelkas, Ömer Faruk, Ferdi Kadıoğlu, Sinan Gümüş, Thiam, Kemal Ademi, Papiss Cisse

Sosa Antrenmanda Takıma Katıldı

Sarı lacivertli takımın internet sitesinde yapılan açıklama doğrultusunda, Can Bartu Tesisleri’nde takımın teknik direktörü Erol Bulut’un yönetiminde yapılan antrenmana ısınma ve çabukluk çalışmaları ile başladı.

Antrenmanda daha sonra üç gruba ayrılan sarı lacivertli takım, 5’e 2 pas ve top kapma antrenmanları yaptı. Antrenman dar alanda çift kale maç, taktiksel ve bireysel çalışmalar ile sona erdi.

Antrenmanda Jose Sosa takım ile birlikte çalıştı. Öte yandan Diego Perotti, Enner Valencia, Mbwana Samatta ve Mauricio Lemos özel program dahilinde çalışmalarına devam etti. Tolga Ciğerci ise antrenmanda yer almadı. Futbolcunun tedavisi hala devam ediyor.