Fenerbahçe Beko Kıl Payı Kaçırdı

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 12. hafta müsabakasında İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka ile Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi. Karşılaşma sonunda Fenerbahçe Beko 83-79’luk skorla galibiyeti kıl payı kaçırdı. İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka 11. karşılaşmasında 8. galibiyetini alırken Fenerbahçe Beko ise 12. karşılaşmasında sahadan 2. defa mağlup olarak ayrıldı.

BASKIN TARAF FENERBAHÇE BEKO’YDU

İlk periyodun 5. dakikasına gelindiğinde Fenerbahçe Beko‘nun 8-5 üstünlüğü bulunuyordu. İlk Periyodu bitiren hücumda Ali Muhammed’in güzel basketiyle skor 18-15 olarak periyot tamamlandı.

İkinci periyotta hızlı bir şekilde başladı. Brown ve Ali Muhammed’in bulduğu 3’er sayılık basketlerin yanında De Colo ile maçın liderliğini eline alan Fenerbahçe Beko kronometre 17. dakikayı gösterdiğinde Brown’ın bulduğu 3 sayılık basket ile Fenerbahçe Beko 17 sayılık fark açtı ve durum 22-39 oldu.

Kalan bölümde farkı 18 sayıya kadar çıkaran Fenerbahçe Beko Karşıyaka’nın farkı azaltmasına engel olamadı ve ilk devreyi 15 sayı farkla 44-29 önde bitirdi.

Üçüncü periyodun başından itibaren boyalı alanda kullandığı faul atışlarıyla etkili olan İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka, M’Baye’nin kaydettiği 3 sayılık basket ile sayıyı 6’ya getirdiğinde dakiki 24’tü. Farkın daha fazla inmesine müsade etmeyen Fenerbahçe Beko 3. periyodu 62-48 üstünlükle tamamladı.Son periyoda girerken baskın bir Fenerbahçe Beko’nun yanında atak için aradığı zamanı kollayan bir Pınar Karşıyaka vardı.

Son Periyotta Karşılaşma Hızlandı

Son periyot başladığında açtığı farktan ödün vermeyen Fenerbahçe Beko, maçın son 4 dakikasına girildiğinde farkı 13 sayıya çıkarmıştı. 76-63’lük skordan sonra İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka’nın yakalamış olduğu 13-0’lık seri maçın seyirini değiştirmeye başladı ve dakika 39’u gösterdiğinde karşılaşmada 76-76’lık eşitlik vardı.

Karşılaşmanın son dakikasında Henry’nin attı 3 sayılık basket sayesinde maçın başından beri ilk kez öne geçen İzmir temsilcisi, karşılaşmadan 83-79’luk skorla galip ayrıldı.

Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Salonunda yapılan mücadelenin Hakemleri Alper Özgök, Kerem Baki ve Ali Serkam Emlek’ti. İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka’da Nusret Yıldırım 2, Onuralp Bitim ve Yunus Sonsırma 3, Kennedy 11, M’Baye 27, Morgan 13, Henry 12, Mahir Ağva 1 ve Taylor 14 sayıyla oynadı.

Fenerbahçe Beko’da Ali Muhammed 5, Ahmet Düverioğlu 6 De Colo 13, Pierre 13, Barthel 3, Vesely 6, Brown 19 ve Melih Mahmutoğlu ise 14 sayı ile takıma katkı sağladı.