PINAR KARŞIYAKA, FENERBAHÇE BEKO’YU 83-79 YENDİ

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi 12. haftasında Pınar Karşıyaka – Fenerbahçe Beko maçı kıran kırana geçti. Maçı izleyenler, takip edenler ve kaptanlar nefes nefese heyecanla maçı takip ederken hop oturup hop kalktı. ING Basketbol Süper Ligi 12. haftasında oynanan Pınar Karşıyaka – Fenerbahçe Beko maçı 83-79 bitti.

Pınar Karşıyaka rakipi Fenerbahçe Beko’yu 83 puanla yendi. Fenerbahçe Beko ise 79 puanda kalarak maçı kaybetti. ING Basketbol Süper Lig’de Fenerbahçe Beko çıktığı 12 maçından sadece 2 tanesinden yenilgi aldı. Aldığı ikinci yenilgi ise Pınar Karşıyaka’ya karşı oldu. Pınar Karşıyaka ise 11 maçtan 8 galibiyet ile çok iyi bir derece yakaladı.

FENERBAHÇE BEKO BAŞTA ÜSTÜNDÜ

Fenerbahçe Beko ekibi maça üstün bir şekilde başladı. Müsabakanın daha başlarında, ilk 5 dakikasında 8-5 Fenerbahçe Beko önde götürdü. İlk periyodu ise Muhammed Ali’nin hücumu ile 18-15 üstünlükle tamamladı.

Fenerbahçe Beko konuk olduğu Pınar Karşıyaka sahasında ikinci yarıya da önde başladı. Muhammed Ali ve Brown’un 3’er sayılık basketleriyle Fenerbahçe Beko 17 sayı farka ulaştı. Karşılaşma 22-39 oldu bir anda. sonra fark 18’e çıktı ve maç 22-49 oldu. Fenerbahçe Beko konuk olduğu sahada ilk yarıyı 29-44 önde bitirdi.

PINAR KARŞIYAKA ATAĞA GEÇTİ

Maçın üçüncü periyodun bu sefer atağa geçen takım ev sahibi Pınar Karşıyaka oldu. Ev sahibi takım Pınar Karşıyaka, M’Baye’nin 3 sayılık basketiyle 24. dakikada farkı 6 sayıya indirdi. Maç birden ateşlenmeye ve heyecanlanmaya başladı ve skor 40-46 oldu.

Fenerbahçe Beko daha da hırslandı ve farkın azalmasına izin vermedi. Rakibin iyice üstüne giden ve art arda sayı atan konuk takım Fenerbahçe Beko farkı tekrar yükseltti. Pınar Karşıyaka‘nın atağının önüne geçen Fenerbahçe Beko son periyoda girerken farkı açarak girdi. Avantajı kendisinden bırakan Fenerbahçe Beko oyunu 48-62’ye çıkarttı.

Son periyodun başında da konuk takım Fenerbahçe Beko üstün bir performans sergiledi. Rakibi Fenerbahçe Beko karşısında bir türlü atağa kalkamayan Pınar Karşıyaka için atak vaktiydi. 13-0’lık bir seri yakalayan Pınar Karşıyaka aradaki farkı eşitledi ve maç skoru son periyodun 39.dakikasında 76-76 oldu.

Bu nefes nefese ve heyecan dorukta devam eden karşılaşmada son dakikalarda Pınar Karşıyaka oyuncusu Henry’nin 3 sayılık basketiyle ilk kez 79-78 öne geçen Pınar Karşıyaka için artık durum bambaşkaydı. Sonra hızını alamayan Pınar Karşıyaka rakibi Fenerbahçe Beko’yu 83-79 skorla mağlup etti.