Fenerbahçe’den Bir Puan Kaybı Daha

Posted by

Süper Lig’in 13. Haftasında 19 Aralık Cumartesi günü Fenerbahçe deplasmanda Gaziantep FK’ya konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Gaziantep FK kazandı.

Son haftalardaki puan kayıplarını devam ettiren Fenerbahçe, bu maç sonucu ile birlikte, bu sezon ligde ilk deplasman mağlubiyetinide almış oldu. Fenerbahçe hala Süper Lig sıralamasında 3. sırasını koruyor.

Deplasmandan puansız ayrılan sarı lacivertliler, 23 puan ile ligin 3. sırasında kaldı. Deplasmanda 3 – 1 kaybedilen Gaziantep FK maçının ardından Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut, basın mensuplarını birtakım açıklamalarda bulundu.

Erol Bulut’un Maç Hakkındaki Açıklamaları

Deplasmanda Gaziantep FK’ya 3 – 1 kaybedilen maçın ardından açıklamalarda bulunan Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut, maç hakkındaki düşüncelerini belirtti.

Maçın genelinde etkili ve üstün olmaya çalışan tarafın kendileri olduğunu ifade eden teknik direktör Erol Bulut, “Rakip kalemizde çok fazla pozisyon bulamazken, duran toptan direğe vuran, rakibin önüne düşen bir top var. O da gol oldu. İkincisi penaltı pozisyonu.

Onun dışında benim sormak istediğim, VAR sistemindeki ofsayt çizgilerini kimin çektiği, onu gerçekten öğrenmek istiyorum. İkincisi dün herkes maçları izlediyse ve bugün maçları izlediyse verilen penaltılar ve bizim verilmeyen penaltımız.

Nasıl bir karar mekanizması, onu öğrenmek istiyorum gerçekten. Bizim pozisyona baktığımızda penaltı var. Thiam’ın ayağına arkadan bir darbe var, topa ilk dokunan Thiam, rakip ayağına temas ediyor. Verilmeyen bir penaltımız var.

Bir de ofsayt çizgisini kimin çektiğini, kimler tarafından çekildiğini gerçekten merak ediyorum” şeklinde konuştu.

Erol Bulut’tan İstifa Çağrılarına Yanıt

Süper Lig’in 13. Haftasında Gaziantep FK’ya deplasmanda 3 – 1 kaybeden Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Sosyal medyada yapılan istifa çağrılarının sorulması üzerine Erol Bulut, “Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok, söylediğim gibi şu an üçüncü sıradayız, 23 puanımız, 27 maçımız var. Tabii herkes ‘Hocam sen ne anlatıyorsun?’ diyecektir ama bu böyle.

Yeni kurulan bir takımız. 18 transfer yaptık. Sakatlarımız var, bunlar bizim için önemli futbolcular. Tabii bunun bir bahanesi yok, söylediğim gibi bu duruma biz birlikte girdik, bu durumdan birlikte savaşarak çıkmayı da öğreneceğiz” şeklinde cevap verdi.