Saracci İle Yollar Ayrılıyor

Posted by

Ocak ayı transfer döneminde Etebo’yu takımdan gönderecek olan Süper Lig’in Sarı Kırmızılı takımı Galatasaray, sezon sonunda da Alman ekibi Leipzig’den kiralık olarak takıma katılan Uruguaylı sol bek Marcelo Saracchi ile vedalaşacak.

Geçmiş zamanlarda kiralık futbolculardan canı yanan Sarı Kırmızılı ekipte bu rakam ikiye indirilmişti. Etebo ile dönem arası yollarını ayırma sonucuna varan sarı-kırmızılılar, sezon sonu da Saracchi‘ye veda edecek.

Almanya 1. Ligi Bundesliga’nın başarılı ekibi Leipzig, kiraladığı futbolcusu için ocak ayında pazarlığa hazır bulunduğunu belirtse de Galatasaray, herhangi bir transfer girişiminde bulunmayacak.

Karagümrük karşılaşmasında Ndao’nun topu ağlarla buluşturduğu golde kademeye giremeyen Uruguaylı’ya, başarılı teknik direktör Fatih Terim kenardan ”Geç kaldın” diye reaksiyon göstermişti.

Terim Ocak ayına vurgu yaptı.

Başarılı teknik direktör Fatih Terim ocak ayının kendileri için stratejik öneme sahip bulunduğunu vurgulayarak, Birkaç maç sonrasında aktarma başlayacak. Galatasaray camiası olarak ocak aylarını iyi kullanan bir takımız.

Umut ediyorum ki bu sefer de iyi kullanırız. Başkanımız, yöneticilerimiz, oyuncu seyretme ekibi, teknik kurul ve sportif direktör departmanı ile münakaşalarımız sürüyor. Kafamızda birtakım şeyler var. Yüksek rakamlarla oyuncu takviyesi yapacak durumumuz ve niyetimiz yok.

Ancak birtakım değişimler yapabiliriz. Santrafor bölgesine de oyuncu alabilirim. İlgilendiğimiz futbolcular da var.Bildiğiniz gibi kiralığa sıcak bakmıyorum. Belki 1,5 yıllık kiralık birtakım oyuncular için olabilir. Satmaya bakılırsa almayı da ayarlayabiliriz.

Arkadaşlarımın emekleri ve hazırlıkları var. İnşallah Galatasaray’a yakışan, istediği şeklinde, o kadar da anormal bir sayı masraftan en tasarruflu bir biçimde en iyi oyuncuları alırız.

Hedefte iskandinav ülkeleri var

Kuzey devletlerinde futbolcu arayışlarına devam eden Galatasaray, Danimarka 2. Lig kadrosu Fremad Amager’da forma giyen Emmanuel Toku’yu takibe aldığı söyleniyor.

Fremad Amager’in yardımcı antrenörü Timur Daguev, Galatasaray, Rus kadrosu CSKA Moskova ve Danimarka 1. Lig ekibi FC Nordsjaelland’ın 20 yaşındaki Ganalı futbolcuyu istediğini açıkladı. Eylül ayında Skive IK’yı dış sahada yenerken, iki golü de Emmanuel Toku atmıştı.

O maçı CSKA Moskova yetkilileri izledi. İlk temaslar, görüşmeler o sıralarda başladı fakat sonrasında her şey sakinledi. Sonrasında Danimarka’nın en iyi ekibi Brondby’yi 2-1 yendiğimi maçta Toku bir gol attı, çılgın bir performans sergiledi.

O maçı FC Nordsjaelland ve Galatasaray’ın da takip etmiş olduğu söyleniyor. Galatasaray’ın ne kadar hevesli bulunduğunu bilmem fakat görünüşe bakılırsa Toku basında fazlaca popüler.

Çünkü Türk gazetecilerin telefon numaralarını engellemekten sıkıldım. FC Nordsjaelland, Toku’yu gerçekten istiyor şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.