Fatih Karagümrük’ten Galatasaray’a 60 Yıl Sonra Gelen Galibiyet

Posted by

Fatih Karagümrük Süper Lig’in 13’üncü haftasından sonra Galatasaray’ı Karagümrük deplasmanında 2-1’lik skor ile mağlup etti.

Süper Lig’de 60 yıl sonra Fatih Karagümrük kendi evinde Galatasaray’a karşı galibiyet kazandı.

1960’dan bu yana

  Süper Lig’de 12 maçtır sadece bir galibiyeti bulunan Fatih Karagümrük 2’inci galibiyetini Galatasaray karşısında alarak uzun zaman sonra tekrardan galibiyet sevinci yaşadı. Galatasaray’ı en son 27 Mart 1960’da mağlup eden Fatih Karagümrük 60 yıl sonra kendi evinde Galatasaray’ı tekrardan mağlup etmeyi başardı.

Fatih Karagümrük’ün Süper Lig’de bulunmaması nedeni ile ortalama 37 yıl sonra tekrardan karşı karşıya geldi.

Fatih Terim Kırmızı kart gördü

Mücadelenin 2’inci yarısında sinirlenen Fatih Terim hakem tarafından  kırmızı kartla tribüne gönderildi.

İlk yarıda takımından istediği performansın ortaya konulmaması üzerine sinirlenen tecrübeli teknik direktör, Karagümrük atağının ofsayt olduğunu belirtip ‘hocam yeter artık , 2 oldu ama bu’ diyerek tepkisini ortaya koydu.

Hakem Mustafa Öğretmenoğlu Fatih Terim’i önce sakin olması gerektiğini dile getirerek uyardı. Dakika 69’da Arda Turan’a gösterilen sarı kart nedeni ile sinirlenip itiraz eden Fatih Terim, Öğretmenoğlu tarafından kırmızı kart ile tribüne gönderildi.

Verilen karar ardından sinirlenen Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim sinirlerine hakim olmadı ve hakem Öğretmenoğluna ’Sen futbolu bilmiyorsun futbolu. Akşama ailene anlat Fatih hocayı attım diye. Sen bekçi bile olamazsın..’ diyerek çileden çıktı.

Müsabaka sonrası Galatasaray Yardımcı Antrenörü Levent Şahin açıklaması:

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Levent Şahin ‘Rakibi tebrik ediyoruz. İki taraf da oynamayı çok istedi. Maalesef hocamız atıldı. Bence diğer kulübelere ve teknik adamlara da bakılmalı. Ondan sonra olay değerlendirilmeli.

Burada sadece, dilim de varmıyor ama çok iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Hakem; oyunun ve sonucun önüne geçti. Biz Galatasaray takımıyız.

Bizler için geride kalan bir maç. Galatasaray’ın büyüklüğünü göstererek önümüzdeki maçlara bakacağız’ sözlerine yer verdi

Oynanan müsabakada Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in kırmızı kart görüp sahadan atılması nedeni ile basın toplantısına Galatasaray Yardımcı Antrenörü Levent Şahin dahil oldu.

Fatih Karagümrük’ü tebrik eden Levent Şahin ‘Maç sonrasında hocamız, teknik ekibimiz ve oyuncularımız, rakibi tebrik etti’ ve ‘Maçın başında girdiğimiz pozisyonlar vardı.

Rakip takımın da girdiği pozisyonlar vardı. Bunlar, iki takımın da oynama isteğinde olduğunu gösteren bulgulardı. Bugün maçtan ziyade daha çok hakem ve verdiği kararlar konuşulacaktı’ ifadelirini de ekledi.