beIN Sport Protesto Edildi

Posted by

Kulüpler Birliği’nin, yayıncı organizasyon Bein Sport‘un ödemeleri aksatması sebebiyle almış olduğu protesto sonucu öncelikle Süper Lig’in 13 hafta mücadelesi olan Fatih Karagümrük- Galatasaray maçında uygulandı.

Kulüpler Birliği’nin, Süper Lig ve 1. Lig kulüpleri olarak Süper Lig kapsamında yapılan 13. hafta karşılaşmalarında ve Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig kapsamında yapılan 15. hafta karşılaşmalarındaki bütün müsabakalarda santra düdüğüyle beraber tüm futbolcular 60 saniye boyunca mücadele etmeyerek protesto eyleminde bulunacaktır şeklinde yaptığı açıklamasının peşinden ilk protesto Fatih Karagümrük- Galatasaray karşılaşmasında yapıldı.

İki ekip futbolcuları da ilk düdüğün peşinden 1 dakika süresince hareketsiz kaldı. 1 dakikanın peşinden oyun kaldığı yerden devam etti. O anda protokol tribününde yer edinen yöneticiler alkışla takımların protestosuna destek oldular.

Kulüpler Birliği açıklama yaptı

1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği ve Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Ortak Açıklaması Türk futbolunun en mühim paydaşı konumundaki Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği olarak, yayıncı kuruluşun yapması ihtiyaç duyulan ödemelerde uzun süredir aksaklıklarla ve ciddi sorunlarla karşılaşmaktayız.

Yaşanan zorlu süreçte gelirlerimizden mühim derecede tenzilat yapmamıza, tüm gayretlerimize ve anlayışımıza, TFF’nin yayıncı kuruluşla yapmış olduğu bütün görüşmelere, temaslara, istişarelere ve üstelik de taraflar içinde uzlaşı sağlanmasına karşın yayıncı kuruluşun yükümlülüklerini yerine getirmiyor olması gün geçtikçe bizler kulüpleri endişeye ve batağa sürüklemektedir.

Bu kapsamda Süper Lig Kulüpleri ve 1. Lig Kulüpleri olarak Süper Ligin 13. Haftasında ve TFF 1.Lig’in 15. Haftasında oynanacak bütün karşılaşmalarda başlama düdüğüyle beraber tüm futbolcular bir dakika boyunca topa dokumayarak protesto eyleminde bulunacaktır.

Uzun senelerdir iş ortağımız olan Digiturk beIN Media Group’un belirtilen maddi sorunlarımızı öncelik verilerek çözmesini bekliyoruz.

Mevcut gayri muayyen durumun sona ermesi ve kulüplerimizin kontrat koşulları sebebiyle hak ettikleri koşulların yerine getirilmesi için gerekirse hukuk çerçevesinde ve benzeri bu tarzda eylemlerin yapaılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Kamuoyuna saygıyla duyurulur şeklinde açıklamalarda bulunuldu.

Canel açıklamalarda bulundu

Fatih Karagümrük Teknik Sorumlusu Atılay Canel, Süper Lig’in 13. haftasında 2-1 kazandıkları Galatasaray maçında hak ettikleri bir yengi aldıkları için sevinçli olduklarını söyledi.

Fatih Karagümrük Teknik Sorumlusu Atılay Canel, Süper Lig’in 13. haftasında 2-1 kazandıkları Galatasaray maçında hak ettikleri bir zafer aldıkları için sevinçli olduklarını söyledi.

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadı’nda oynanan maçın peşinden düzenlenen basın toplantısına katılan Canel, karşılaşmayla alakalı değerlendirmede bulundu.

Galatasaray’ın bekledikleri benzer biçimde bir taktik sergilediğini aktaran Canel, “Oyunun bu şekilde olacağını daha ilkin biliyorduk.

İlk yarı süresince iyi oynadık. İkinci yarıda ilk dakikada golü bulunca istediğimizi daha çok yaptık. Bu galibiyeti Karagümrük ailesine ve camiasına armağan ediyoruz. Futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Bizim için iyi bir sonuç oldu. Oyunun şekli oldukça daha değişik olabilirdi.

Maçın başından sonuna kadar galibiyeti hak eden taraf bizdik. Kazandığımız için sevinçliyiz.” diye konuştu.

Maç öncesinde 7 eksiklerinin bulunduğunu hatırlatan Atılay Canel, “Forma giyen tüm arkadaşlarımız ellerinden gelenin oldukça daha fazlasını verdi.” ifadelerini kullandı.