Paris Saint – Germain Başkanından Webo’ya Jest

Posted by

8 Aralık Salı günü Şampiyonlar Ligi kapsamında Türkiye temsilcisi Medipol Başakşehir ve Fransız temsilcisi Paris Saint Germain karşılaşmasında gergin ve dünya gündemine oturan dakikalar yaşandı.

Maçta yer alan dördüncü hakemin, temsilcimiz Medipol Başakşehir’in yardımcı antrenörü Pierre Webo’ya karşı sarf ettiği ırkçı söylemler sonrasında temsilcimiz Medipol Başakşehir sahadan çekilmişti.

Daha sonrasında Fransız temsilcisi takımda oyuncularını sahadan çekmiş ve maç ertelenmek zorunda kalmıştı.

Dördüncü hakem stadı terk etmeden Medipol Başakşehir oyuncularını sahaya çıkarmayacağını belirtmiş ve bu nedenle maç ertelenmişti.

Bu skandal nedeni ile UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu son maçı olan Paris Saint Germain – Medipol Başakşehir maçı 1 gün gecikmeli oynanmıştır.

Maç öncesinde ise yine tarihi anlar yaşandı. Unutulmayacak anlar kayda geçti.

Her iki takımda da yer alan oyuncu ve hakem triosu orta saha etrafında diz çöktü ve tek ellerini yumruk yaparak havaya kaldırdı. Her iki takımda ırkçılığı protesto etti.

Paris Saint Germain Takımından Özel Hediye

Türkiye temsilcisi Medipol Başaklehir UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu maçlarında Fransız temsilcisi Paris Saint Germain ile oynadığı karşılaşmanın daha ilk dakikalarında yaşanan skandal nedeni ile dünya gündemine oturmuştu.

Temsilcimiz Medipol Başakşehir’in yardımcı antrenörü olan Pierre Webo’ya ırkçı söylemlerde bulunan dördü hakem sahadan çıkana kada taraflar oyuncularını sahadan çekmişti.

Paris Saint Germain Başkanı olan Nasır el-Halifi ise dördündü hakem tarafından ırkı söylemlere maruz kalan yardımcı antrenör Pierre Webo’ya özel bir Paris Saint Germain forması hediye etti.

Medipol Başakşehir o anları sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştı.

Karşılaşma Sonrası ve Sonucu

UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu maçlarında temsilcimiz Medipol Başakşehir ile Fransız temsilcisi Paris Saint Germain karşılaşmasında dünya tarihine geçen anlar yaşandı.

Irkçı söylemler ve ardından yapılan protestolar sonucunda karşılaşma 1 gün sonraya ertelendi. Ertelenen maçta Türkiye temsilcisi Medipol Başakşehir sahadan 5-1 mağlup ayrıldı.

Maç sonrasında Fransız takımı Paris Saint Germain’in başkanı Nasır el-Halifi, dördüncü hakem tarafından ırkçı söylemlere maruz kalan Medipol Başakşehir’in yardımcı antrenörü Pierre Webo’ya özel bir forma hediye etti.