MHK Açıkladı 13 Hakem Süper Lig’de Görev Alamayacak

Posted by

Bu sezon birçok Süper Lig kulübü hakemlerden dolayı Türkiye Futbol Federasyonuna sitemlerini iletirken, Merkez Hakem Kurulundan hamle geldi. Türk hakemliğini yeniden yapılandırmak için çalışmalarına hız kazandıran Merkez Hakem Kurulu, aldığı kararı açıkladı. 13 hakemi bu sezonki listeden çıkaran MHK, sezonun kalan bölümünde düdük çalacak hakem listesini duyurdu.

Geçtiğimiz yıllardan bu yana ve VAR’ın gelişiyle birlikte ülkemizdeki futbol iklimi yerini kaos’a bırakırken, hakem kararlarına sert tepki gösteren Süper Lig kulüpleri, Hakem atamamaları konusunda Merkez Hakem Kuruluna sert eleştirilerde bulunması sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu yeni bir karar aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun ve Türk Hakemliğinin yeniden yapılanması konusunda ilk adımlarını attı. Merkez Hakem Kurulu, Süper Lig’de görev alan Hakem listesini yeniden düzenledi. MHK’nın aldığı karara göre 13 hakem sezonun kalan bölümündeki Süper Lig maçlarında görev alamayacak. Öncelikle kulüplerin şikayetlerini ve yaş sınırı konularını göz önünde bulunduran MHK, hakem listesini yeniden güncelledi.

MHK’nin Açıkladığı Hakem Listesi

Yapılan açıklamada, Süper Lig’de görev alan Alper Ulusoy, Halis Özkahya, tugay Kaan Numanoğlu, Hüseyin Göçek, Mert Güzenge , Suat Arslanboğa, Abdülkadir Bitigen, Bahattin Şimşek, Fırat Aydınus ve Cüneyt Çakır listeden çıkarılan hakemler oldu. Özgür Yankaya’nın ise sadece VAR hakemi olarak görev alacağı açıklandı. İsmi açıklanan hakemler sezon sonuna kadar Süper Lig maçı yönetemeyecek

Sezonun kalan bölümünde düdük çalacak hakemlerin  Yaşar Kemal Uğurlu, Halil Umut Meler, Volkan Bayarslan, Kadir Sağlam, Mustafa Kürşad Filiz, Ümit Öztürk, Mete Kalkavan, Ali Şansalan, Erkan Özdamar, Çağdaş Altay, Sarper Barış Saka, Zorbay Küçük, Yasin Kol, Atilla Karaoğlan ve Arda Kardeşler olduğu açıklandı.

VAR’da görev alacak hakemlerin listesi ise şöyle; Özgür Yankaya, Erkan Engin, Emre Malok, Özgüç Türkalp.

TFF’ye bağlı MHK’nın aldığı bu karar tartışma konusu yaratırken, listeden çıkarılan 13 hakemin bu kararı internet sitesinden yapılan açıklamada öğrendikleri açığa çıktı.

13 Hakem Neden Listeden Çıkarıldı ?

Türkiye Futbol Federasyonu Türk hakemliğini yeniden yapılandırma konusunda 13 hakemin sezonun geri kalanında maç yönetemeyeceğini açıkladı. Listeden çıkarılan 13 Hakem, bu kararı  internet sitesinden yapılan açıklamada öğrendi.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu birçok kulübün hakem atamaları ve hakem kararlarındaki şikayetinden sonra sezon sonuna kadar olan bölümde düdük çalacak hakemleri açıkladı. Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Ali Palabıyık’ın da yer aldığı 13 hakem sezon sonuna kadar Süper Lig’de görev alamayacak. Cüneyt Çakır’ın Suudi Arabistan ligiyle anlaştığı iddiaları ortaya atılırken, Fırat Aydınus’un yaş sınırından dolayı listeye alınmadığı iddia ediliyor.

Merkez Hakem Kurulu, listedeki 13 hakemin neden listeden çıkarıldığına dair açıklamada bulunmazken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun konuyla ilgili açıklama yapacağı bilinmiyor.