MARADONA’NIN ÖLÜMÜ HAKKINDA TARİHİ İTİRAF

Posted by

Arjantinli efsane isim Diego Armando Maradona’nın ölümünde ihmal olduğu ortaya çıktı. Maradona’nın hemşiresi futbol dünyasının efsanesinin ölümü hakkında itirafta bulundu. Hemşire Gisela Madrid, avukatı aracılığıyla konuştu.

Acı kayıptan sonra verdiği ilk ifade: “Sabah 6.30’da onu kontrol ettiğini ve yatağında normal bir şekilde uyuyordu.” Haricinde Gisela Madrid ilk kez konuştu. Skandalların odağındaki hemşire, Maradona’nın aramızdan ayrıldığı 25 Kasım Çarşamba gününden birkaç gün önce düştüğünü ve kafasından yaralandığını açıkladı.

Gisela Madrid: “Öldüğü Çarşamba gününün olduğu hafta başında yere düştü ve kafasını vurdu. Ancak MR için ya da başka bir tedavi için kimse onu hastaneye götürmedi.” Dedi. Gisela Madrid’in avukatı Rodolfo Baquè, Maradona kafasının sol tarafında bulunan pıhtının alınmasından sonra evinde yere düşüp kafasını çarptığı ve üç gün boyunca odasında kimsenin kendisini görmediğini söyledi.

Baque: “Maradona o dönem karar verebilecek durumda değildi. Düştükten sonra 3 gün boyunca odasında yalnız bırakıldı. Kimseyi görmeden, kimseden yardım almadan…” açıklamasını yaptı.

MARADONA’NIN DOKTORU İÇİN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Diego Armando Maradona’nın ölümünde ihmal payı olabileceğini düşünen polis Maradona’nın doktoru olan Leopoldo Luque için soruşturma yaptı.

Maradona’nın kızları Dalma, Gianinna ve Jana’nın verdiği ifadelerde Luque ve ekibinin son aylarda reçete ettiği ilaçları gözden geçirilmesini talep etmesi üzerine San Isidro Savcılığı, Maradona‘nın ölümüne ilişkin’kasıtsız adam öldürme’ ve ‘kişiyi terk etme’ suçlarından başlattığı soruşturma kapsamında, Doktor Leopoldo Luque’nin Buenos Aires eyaletine bağlı Almirante Brown kentindeki evine ve Başkent Buenos Aires’te bulunan özel kliniğine arama emri çıkarttı.

ARJANTİN BASINI SIZDIRDI

Arjantin basının geçtiğimiz günlerde sızdırdığı haberde, Maradona’nın baş ucunda yemesi için dilimlenmiş bayat sandviçler bulunduğunu, odada ayrıca Reliveran ve Taural gibi birkaç mide ilacı da bulunduğunu duyurdu.

Ayrıca kokain bağımlısı olan ve alkol sorunları bulunan Maradona’nın akciğer ödemine neden olan kalp yetmezliği yaşadığını gün yüzüne çıktı.

Maradona’nın kalp kasının zayıfladığı, kalbinin büyüdüğü için vücudun geri kalanına yeterince kan pompalayamadığı öne sürüldü. Maradona’nın evdeki çalışanlarına, kişiyi terk etme ve görevi kötüye kullanma nedeniyle adam öldürme suçlarından dava açıldı.