Maradona 60 Yaşında Öldü. Ölüm Nedeni Belli Oldu

Posted by

Bir dönemin yükselen ismi olan unutulmaz Maradona bizlere veda etti. Geçtiğimiz gün Futbol camiasının unutulmaz ismi Maradona hayatını kaybetti. Arjantinli yıldız futbolcunun bugün ölüm nedeni belli oldu. Diego Armando Maradona’ya yapılan otopsi sonucunda ölüm nedeni belli oldu.

Arjantinli yıldız futbolcunun bugün ölüm nedeni belli oldu. Diego Armando Maradona‘ya yapılan otopsi sonucunda ölüm nedeni belli oldu. Arjantin basınında çıkan haberler doğrultusunda, Maradona’ya yapılan otopsinin ön raporunda yıldız futbolcunun ölüm nedeni kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi olarak belirlendi. Otopsinin kesin sonucunda, Maradona’nın vücudunda herhangi bir maddenin olup olmadığını analiz edecek toksikolojik ve histopatolojik testlerin ardından kesinleşeceği açıklandı.

Bir dönem özel hayatı ile de gündeme gelen ve uyuşturucu madde konusunda zor günler geçirdiği bilinen Arjantinli yıldız futbolcunun ölümünde herhangi bir maddenin neden olup olmadığı merak konusu olmuştu.

Arjantinde 3 Günlük Yas İlan Edildi

Yıldız futbolcunun ölümünden sonra ülkesi Arjantin’de 3 gün yas ilan edildi. Futbol severleri ve ülkesindeki fanlarını üzen Maradona 60 yaşında ön otopsi raporuna göre kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödeminden dolayı hayatını kaybetti.

Arjantin basınından Clarin’in haberinde “Kısa bir süre önce geçirdiği beyin ameliyatından sonra Tigre’deki evinde olan 60 yaşındaki Diego Maradona kalp krizi sonrası yaşama veda etti.” ifadeleri yer aldı.

UEFA, Şampiyonlar Ligi maçlarından önce ise Diego Maradona için 1 dakikalık saygı duruşu olacağını sosyal medya hesapları aracılığı ile duyurdu.

Arjantin Milli Takımı ve Pele’den Diago Maradona’ya Veda Mesajı

Arjantin Milli Takımı, Maradona’ya “Hoşça kal Diego. Futbol dünyasında atan her kalpte, sonsuza kadar kalacaksın.” İfadelerinin yer aldığı bir paylaşım yaparak veda etti.

Brezilyalı bir başka futbol efsanesi Pele’de de Maradona’nın ölüm haberinin ardından bir açıklama yaptı. Pele, “Bir gün gökyüzünde onunla birlikte top oynayacağız.” Sözlerini kullandı.

Efsane isim 1086 Dünya Kupası’nda toplamda 10 gol atmış ve 5 gol 5 asist yapmıştı. 1986’dan bu yana hiçbir futbolcu herhangi bir turnuvada Diego Maradona’nın rekorunu geçememiş ve bu sayıya ulaşamamıştır. Yıldız futbolcu arkasında unutulmaz sayısız gol ve maç performansı bırakarak 60 yaşında hayatını kaybetti.