Galatasaray Mostafa Mohamed’in Bonservisini Aldı

Posted by

Son dakika spor haberi Cimbom’dan geldi! Galatasaray, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun başında yıldız transferlere imza atmıştı. Sarı Kırmızılı kadroya dahil olan isimler arasında Mısırlı forvet oyuncusu da yer alıyordu.

Satın alma opsiyonu ile Mostafa Mohamed’i transfer eden Aslan yönetimi, 31 Aralık’a kadar kararını verecekti. Galatasaray aldığı karar neticesinde genç golcüsünün bonservisini satın alarak onunla 2025’e dek sürecek mukaveleye imza attı. İşte Galatasaray’ın son dakika transferine dair merak edilen gelişmeler…

Aslan’dan Resmi Açıklama Geldi

Aslan yönetimi, Mostafa Mohamed’in transferi için resmi açıklamayı yaptı. Yapılan açıklamada Galatasaray’ın Mısır kulübü Zamalek ile Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla’nın transferi için imzayı attığı söylendi. Anlaşma gereğince Cimbom, Zamalek Sporting Club’a 4.000.000 Dolar transfer ücreti ödeyecek. Ödemenin 1 Temmuz 2022 tarihinde yapılacağı da belirtildi.

28 Kasım 1997 tarihinde dünyaya gelen Mostafa Mohamed, profesyonel futbol kariyerine 16 Ağustos 2016 öncesinde Zamalek U21 takımında forma giyerek başladı. Genç forvet oyuncusu daha sonra El Dakhlia, Tanta SC, Gaish ve Zamalek A takımlarının kadrosunda da yer aldı. 1,85 metre boyundaki futbolcu Mısır dışında ilk olarak Galatasaray’da oynadı. Mostafa Mohamed, Sarı Kırmızılı ekip ile birlikte Süper Lig’de forma giydiği 17 müsabaka boyunca 5 kez ağları sarsmayı başardı.

Cimbom Satın Alma Opsiyonunu Kullandı

Cimbom, yıldız oyuncusu için satın alma opsiyonunu kullanma kararı aldı. Teknik direktör Fatih Terim’in de onayladığı karar gereğince Mostafa Mohamed için Zamalek’e 4 milyon Dolar ödenecek. Genç yetenek ile 3 senelik mukavele imzalandı. Galatasaray, forvet isim için 2022 – 2023 sezonunda 900 bin dolar, sonraki sezon için 1 milyon Dolar ve 3. sezon için ise 1,2 milyon Dolar garanti ücret kazanmayı planlıyor.  

Mostafa Mohamed ile Galatasaray arasında imzalanan anlaşma 2025’e dek 3 sene devam edecek. Aslan yönetimi, yapılan bu transferi KAP’a da bildirdi. Daha önce yapılan açıklamalar ışığında Sarı Kırmızılı kulübün Mısırlı forvet oyuncusunu ödenenden yüksek meblağa başka takımlara transfer etmek istediği biliniyor.