GALATASARAY YILDIZ İSMİN TRANSFERİ İÇİN TRABZONSPOR‘U İKNA ETMEK ZORUNDALAR

Posted by

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de kötü giden formaları sonun da lig de orta sıralardan kalan takım bu sezon şampiyonluk hayallere kalmış olsa da gerçek hedefleri UEFA Avrupa Ligi olmuş durumda.

Süper lig de istediği sonuçları alamayan sarı kırmızılı takım Galatasaray UEFA Avrupa Ligin ‘ de tam tersi bir performans sergiliyorlar.

UEFA Avrupa Ligi’ nde grup aşamasını yenilgisiz olarak lider tamamlayan sarı kırmızılı takım adlarını son 16 takım adına da yazdırmayı da başardılar.

Sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim ‘ de aklı Avrupa ‘ da olan teknik adam devre arasında ki transfer döneminde de kadrosunu güçlendirerek hem lig de ki puan farkını indirmek hem de Avrupa ‘ da yeniden kupa kazanmak istiyor.

Devre arası transfer dönemi çalışmalarına başlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray bordo mavili takımın yıldız oyuncusu Yusuf Yazıcı’ nın peşine düşmüş durumdalar.

Fransa ekibi Lille’ de geçen sezon şampiyonluk yaşayan Milli oyuncu bu sezon kadro da süre bulmakta zorlanıyor.

GALATASARAY YUSUF YAZICI TRANSFERİ İÇİN KOLLARI SIVADI

Sarı kırmızılı takım Galatasaray devre arası transfer dönemi yaklaştığı dönem de yıldız bir isim için kolları sıvamış durumdalar.

Avrupa ‘ da kupa isteyen sarı kırmızılı takım bordo mavili takım Trabzonspor ‘un alt yapısından çıkan tecrübeli Milli oyuncusu 24 yaşındaki Yusuf Yazıcı’ yı kadrosuna katmak istiyorlar.

Süper lige yeniden döneceği iddiaları her geçen gün daha çok güçlenerek ortaya çıkması da acaba bu sezon Fransız ekibi Lille ‘ de beklenen performansının altında kalınca yedek kulübesinde kalan 24 yaşındaki oyuncu için transfer iddiaları güçlenmiş durumda.

Her geçen gün transfer iddiaların yükseldiği 24 yaşındaki Yusuf Yazıcı içinde devre arasında bir transfer yapması bekleniyor.

24 yaşındaki Yusuf Yazıcı bu sezon Fransız ekibi Lille’de ilk 11’de forma şansı bulmakta zorlanan genç oyuncu takımdan da ayrılmaya sıcak bakıyor.

Sarı kırmızılı takımın peşinde olduğu Milli oyuncu için önce bordo mavili takım Trabzonspor ‘u da ikna etmek zorundalar.

TRABZONSPOR YUSUF YAZICI İÇİN ÖZEL MADDE

Fransız ekibi Lille ‘e transfer sürecin de 24 yaşındaki Yusuf Yazıcı için bordo mavili takım Trabzonspor sözleşmeye ilginç bir madde yazdırmış durumdalar.

Lille Kulübü, Yusuf Yazıcı’yı Türkiye’de başka bir kulübe kiralamayacağını veya satmayacağını maddesini ekleten bordo mavili takım, Lille Kulübü bu taahhüdünü ihlal ederse, Trabzonspor’a 20 Milyon Euro tazminat bedeli ödemek zorunda kalacaklar.

Sarı kırmızılı takımın bu transferi gerçekleştire bilmesi için ilk önce lider Trabzonspor’ u ikna etmek zorundalar.

Bordo mavili takım Trabzonspor ikan edilse bile ki çok zor bir ihtimal olsa da 24 yaşındaki Yusuf Yazıcı ‘nın sarı kırmızılı formayı giymesi imkansız.