GALATASARAY ANTALYASPOR İLE YÜZLEŞİYOR

Posted by

Süper Lig’in sarı kırmızı ekibi Galatasaray, Süper Lig kapsamında yapılacak olan16. hafta mücadelesinde Fraport TAV Antalyaspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına yaptığı idman ile devam etti.

İstanbul’daki maçlar iki takımın İstanbul’da yapmış olduğu 24 maçta, Galatasaray’ın rakibine yengi sayısında 15-4 üstünlüğü bulunuyor, taraflar 5 müsabakada da berabere kaldı. Galatasaray’ın İstanbul’daki 52 golüne, Antalya kadrosu 23 golle mukabil verdi. 

Karşı karşıya gelecek bu 2 ekip içinde geride kalan 48 karşılaşmada sarı kırmızılı takım Galatasaray 29, kırmızı-beyazlı takım Antalyaspor 7 defa zaferle ayrıldı ve taraflar 12 müsabakada ise eşitliği bozamadı.

Galatasaray’ın 97 golüne, Akdeniz kadrosu 46 golle sarı kırmızılı ağları sarsarak cevap verdi. Galatasaray son 8 maçta yenik olmadı. Ligin sarı kırmızılı ekibi Galatasaray, kırmızı beyazlı ekip Antalyaspor ile ligde karşı karşıya geldiği son 8 müsabakada yenilgi yüzü görmedi.

Kırmızı-beyazlılar karşısında son yenilgisini 2016 yılında yaşayan sarı kırmızılı ekip Galatasaray, sonrasında geçirdiği 4 sezonda rakibiyle karşı karşıya geldiği lig maçlarında yenilgi görmedi.

Bu süreçte 6 karşılaşmadan zaferle ayrılırken, 2 maç da beraberlikle sonuçlandı. Bu karşılaşmalarda 23 kez rakip fileleri havalandırırken kalesinde yalnızca 6 gol gördü.

İSTANBULDA GALATASARAY ÜSTÜN

İstanbul’daki maçlar iki takımın İstanbul’da yapmış olduğu 24 maçta, Galatasaray’ın rakibine yengi sayısında 15-4 üstünlüğü bulunuyor, taraflar 5 müsabakada da berabere kaldı. Galatasaray’ın İstanbul’daki 52 golüne, Antalya kadrosu 23 golle mukabil verdi. 

Kırmızı-beyazlılara sahasında en son 2009-2010 sezonunun ikinci yarısında 8 Mayıs 2010’da yenilen sarı-kırmızılılar, sonrasındaki süreçte evinde rakibine maç kaybetmedi.

Galatasaray, laf mevzusu dönemde Antalyaspor ile sahasında yapmış olduğu 9 maçta 6 yengi, 3 birliktelik yaşadı.

Sarı-kırmızılıların attığı 25 gole Akdeniz temsilcisi 7 golle mukabil verebildi. Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray, Kırmızı Beyazlı Antalya temsilcisi Antalyaspor ile evinde yapmış olduğu son 3 lig karşılaşmasını da kazanırken toplamda 13 kez fileleri sarstı ve kalesinde gole izin vermedi.

HAZIRLIKLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Galatasaray, Antalyaspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall Antrenman Sahası’ndaki ısınma halleriyle başlamış olan antrenmanda, sonrasında gruplar hâlinde dar alanda pas oyunları oynandı.

Antrenmanın ana bölümünde ise Sarı Kırmızılılar, taktik çalıştı. Galatasaray’da Peter Etebo ve Sofiane Feghouli’nin tedavisine devam edildi. Ryan Babel, kondisyonerler eşliğinde hususi bir program dahilinde çalıştı.