Galatasaray’da Kale Artık Ona Emanet

Posted by

Okan Koçuk Kendisine Verilen Şansı En İyi Şekilde Değerlendiriyor

Galatasaray’da Fernando Muslera’nın geçen sezon yaşadığı ciddi sakatlığı ardından kaleye kimin geçeceği tam bir muamma olmuştu. 2019 – 2020 sezonunda kalede sergilediği inişli çıkışlı performansın ardından genç kaleci Okan Koçuk’un yanı sıra tecrübeli bir kaleciyi de kadrosuna katmak isteyen sarı kırmızılı ekip bonservis bedeli ödemeden Kasımpaşa’dan Fatih Öztürk’ü kadrosuna kattı.

Sezona birinci kaleci olarak 34 yaşındaki Fatih Öztürk ile başlayan sarı kırmızılı ekipte, Fatih Öztürk’ün korona virüse yakalanmasının ardından yeniden şans yakalayan 1995 doğumlu kaleci Okan Koçuk, Süper Lig’de oynanan son karşılaşmalardaki sergilediği başarılı performans ile göz dolduruyor.

Özellikle 26 Aralık 2020’de oynana Trabzonspor karşılaşmasında yaptığı imkansıza yakın kurtarışlarla tebrikleri toplayan Okan Koçuk teknik heyetin güvenini kazanmaya devam ediyor.

2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de eldivenleri teslim aldığı 6 karşılaşmada kalesinde yalnızca 5 gol gören genç file bekçisi Okan Koçuk 2 karşılaşma (biri kritik Trabzonspor deplasmanı) da ise kalesini gole kapatmayı başardı.

18 Temmuz 2019’da Bursaspor’dan Galatasaray’a transfer olan oyuncu için sarı kırmızılı forma ise bir çocukluk hayali. Okan Koçuk Galatasaray’a transferi için gerekli olan 450 bin Euro’luk serbest kalma bedelini ise cebinden ödeyerek takımı için bir çok şeyden feragat edebileceğini daha ilk adımda kanıtlamıştır.

Okan Koçuk “Muslera Benim Gördüğüm En İyi Kaleci”

Genç eldiven Okan Koçuk, Trabzonspor deplasmanında alınan galibiyetin ardından basın mensuplarına konuştu. Muslera’ya yönelik övgülerini ardı ardına sıralayan genç kaleci “Muslera gibi bir kaleciden sonra Galatasaray kalesini almak zor bir iş.

Çünkü gerçekten benim gördüğüm, çalıştığım en iyi kaleci ve en karakterli insanlardan biri. Ondan sonra Fatih abi ile kaleyi teslim aldık. En iyi şekilde kaleyi korumaya çalışıyoruz. Çok iyi savunma yapıyoruz. Sahada çok diri duruyoruz.

Bugün de yine aynısını yaptık ve gol yemeden zor bir deplasmandan üç puanla ayrılıyoruz. Hafta içi çok iyi çalıştık. Hocamızın verdiği taktikleri sahada uyguladık ve üç puanla sahadan ayrıldık. Çok mutluyuz. Buradan galibiyetle ayrılmak çok iyi.

Mücadele veren takım arkadaşlarımı tebrik ederim. Takım olarak çok iyi mücadele ettik. Hocamız tribünde olsa da hafta için bizi çok iyi bir taktikle ve disiplinle çalıştırdı. Bunun sonucunda kazandık. Taraftarımıza üç puan armağan olsun diyorum.” ifadelerini dile getirdi.