FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ DERBİ ÖNCESİ HAKEM GERGİNLİĞİ

Posted by

Süper Lig’in 10. Haftasında 29 Kasım Pazar günü saat 19:00’da Fenerbahçe, Beşiktaş’ı Kadıköy’de ağırlıyor. Bu sezon Beşiktaş karşısında sadece 2 yenilgi yaşayan Sarı-Lacivertliler, son 5 yılda gerçekleşen lig derbisinde 5 galibiyet elde etti.

Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın 352.’si olacak zorlu derbiye hakem Tugay Kaan Numanoğlu atandı. Karşılaşma öncesi Numanoğlu’nun bu karşılaşmada düdük çalacağı haberi tepki çekti. Sosyal medyada Tugay Kaan Numanoğlu için Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a ait bir şirkette çalıştığı iddia edildi.

FENERBAHÇE’DEN NUMANOĞLU İÇİN AÇIKLAMA

Fenerbahçe’den Ali Koç’un Çalışanı Olduğu İddia Edilen Hakem Tugay Kaan Numanoğlu’na ilişkin yapılan yorumları yalanlayan açıklama geldi. Fenerbahçe Kulübü: “Hafta sonu oynayacağımız Beşiktaş maçının öncesinde sosyal medyada maçın hakemi hakkında dile getirilen ve ciddiye almadığımız bazı iddiaların resmi söylemlerde de bahsedilmesi üzerine bu açıklamayı yapmamız zorunlu hale gelmiştir.

Maçın hakemi Tugay Kaan Numanoğlu‘nun Başkanımız Ali Koç’un şirketlerinden birinde çalıştığı iddiası tamamen hayal ürünüdür. Numanoğlu’nun ne şu anda ne de geçmişte Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin hiçbirinin şirketleri ile herhangi bir ilişkisi olmamıştır. Bunun yanında Numanoğlu’nun babasının kulübümüzde futbol oynadığı iddiası da yine tamamen hayal ürünüdür.” İfadelerini belirtti.

HAKEM NUMANOĞLU’NUN BABASI’NDAN DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

Fenerbahçe derbisini yönetecek Tugay Kaan Numanoğlu ile ilgili ortaya atılan spekülasyonlar için babası Levent Numanoğlu flaş açıklamada bulundu. Beyaz TV ekibine konuşan Levent Numanoğlu: “Oğluma şunları söyledim. Adaletli davrancaksın oğlum. Dürüst olacaksın. Hata yapabilirsin ama hatayı kapatmak için eyyamcılık yapma. Dürüst ol, doğru ol.

O da yapmaya çalışıyor. Allah yardım etsin. Saçma sapan şeyler. Öyle bir şey yok. Oğlum Ali Koç’un değil kayınbiraderinin yanında çalışıyor. Müdür olarak görev yapıyor.” Dedi. Numanoğlu’na yöneltilen “Hangi takımı tutuyorsunuz?” sorusuna ise; “Ben Beşiktaşlıyım, oğlumsa küçükken Galatasaraylıydı. Yani şimdi öyle bir şey vardı yani. Galatasaray’ı tutuyordu. Benim Malatyaspor’dan formam vardı. Sarı kırmızı. Çocukluk günleri ama.” Cevaplarını verdi.

HINCAL ULUÇ’TAN SERT YORUMLAR

Fenerbahçe derbisi için Tugay Numanoğlu’nu atayan Serdar Tatlı’ya Sabah Gazetesi’nin duayen yazarı Hıncal Uluç’tan: “Bravo Tatlı! Serdar Tatlı bir devrim yaptı ve bu haftaki Fenerbahçe Derbisi’ne Tugay Kaan Numanoğlu adlı, kimsenin tanımadığı bir genç hakemi atadı.

Fener şakşakçısı medya ayağa kalktı tabii. Onların istediği mesela FIFA’da “Dalya” diyen, dışarıda mükemmel ama içerde eyyamcı Cüneyt’in atanması ve Fener’in kazanması, hiç değilse kaybetmemesinin sağlama alınmasıydı tabii.” İfadelerini belirtti. Serdar Tatlı  ise yapılan yorumlar için: “Hata yapılacaksa eyyamdan yapılmasın. Hatayı Cüneyt gibi kaşarlanmış eskiler değil, Tugay Kaan gibi gençler yapsın” dedi.