Fenerbahçe’de Beşiktaş Derbisi Öncesi Son Dakika Gelişmesi

Posted by

Fenerbahçe’de beşiktaş derbisi öncesi Son dakika gelişmesi. Fenerbahçe’in günlerdir dört gözle beklediği haber nihayet geldi. Tecrübeli sağ bek Gökhan Gönül, derbi öncesi ilk kez takımla çalıştı. Antrenmanı herhangi bir sorun yaşamadan tamamlayan deneyimli oyuncu böylelikle pazar günü oynanacak zorlu derbide ilk 11’de olma ihtimali oldukça arttı.

Gökhan Gönül’ün de katılımıyla beraber Samandıra’da tam anlamıyla keyifler yerinde. Fenerbahçe’nin tecrübeli oyuncuları, yeni futbolculara Beşiktaş maçının önemini anlatıyor. Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut ise derbiyi kazandıracak taktikleri öğrencilerine durmadan anlatıyor.

Öte yandan Fenerbahçeli futbolcuların antrenmanlardaki neşeli ve stresten uzak halleri, teknik direkötür Erol Bulut’u fazlasıyla memnun ediyor. Ayrıca oyuncular arasındaki konuşmalarda galibiyet dışında bir ihtimalden söz edilmiyor.  

Fenerbahçe Beşiktaş’ı Adeta Ezberliyor

Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut, hafta boyunca ekibiyle yaptığı çalışmalarla birlikte Beşiktaş’ı analiz etti. Bulut, özellikle Beşiktaş’ın Trabzonspor ve Başakşehir galibiyetlerini inceledi. Başarılı teknik adam, Beşiktaş’ın kendilerine karşı da bu iki maçtakine benzer bir oyun planla oynamasını bekliyor.

Öte yandan Erol Bulut, siyaz beyazlıların güçlü ve zayıf yanlarını oyuncularına adeta ezberletti. Hem takım halinde nasıl oynamaları gerektiğini hem de öğrencilerinden bireysel beklentilerini anlatan Bulut, özellikle rakip stoperlerin arkalarına atılan toplarda hata yapmaya yatkın olduklarını söyledi.

Ayrıca Beşiktaş orta sahasının hücuma yaptığı katkıları hatırlatarak bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Erol Bulut’un Tek Endişesi  

Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut’un en büyük endişesi, daha sezon başında şampiyonluk için favori gösterilmeleri. Rehaveti önlemek için sık sık bu yönde demeçler veren 45 yaşındaki çalıştırıcı, son 2 maçta 9 gol atmamız medyanın ve kamuoyunun bizi favori göstermesine neden olduğunu söyledi.

Tüm dünyada derbiler çok farklı bir havada oynanır diyen Erol Bulut, favoriler değil, iyi oynayanlar kazanır ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin Dev Derbi’deki Muhtemel 11’i

Son anda bir aksilik yaşanmazsa Fenerbahçe’de Altay Bayındır, Gökhan Gönül, Tisserand, Serdar Aziz, Caner Erkin, Gustavo, Sosa, Ozan Tufan, Perotti , Pelkas ve Cisse’nin 29 Kasım Pazar günü oynanacak Beşiktaş derbisinde 11’de olmasına kesin gözüyle bakılıyor.