FENERBAHÇE SPOR KULUBÜNDEN KADINA ŞİDDETE KARŞI ORTAK MESAJ

Posted by

Fenerbahçe Kulübü bünyesindeki isimler, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle sosyal medya hesaplarından ortak bir mesaj yayımladı. Futbol takımı teknik direktörü Erol Bulut, futbolcular Mert Hakan Yandaş, Altay Bayındır, yüzücü Emre Sakçı, boksör Buse Naz Çakıroğlu ve basketbolcu Melih Mahmutoğlu’nun da yer aldığı isimler, bu anlamlı güne mesajlarıyla destek verdi.

Spor kulübü olarak farklı spor dallarından sporcuların katıldığı ortak mesajda amaç kadına yönelik şiddeti sonlandırmak için farkındalık oluşturmak. Türk toplumuna mal olmuş Fenerbahçe Spor Kulübü’nün değerli oyuncuları bu düşünceye destek vererek bir nebze de olsa toplumumuzun kanayan yarasına parmak bastı. Bu isimlerin birbirlerine yanıt olarak farklı bir bölümünü kullanarak paylaştıkları mesajda, şu ifadeler yer aldı.

FENERBAHÇE’DEN İŞTE O DEĞERLİ AÇIKLAMA

“Tahammülümüz yok. Hiçbir kadının haksızlığa uğramasına, şiddetle karşı karşıya bırakılmasına, kalıplara sığdırılmaya çalışılmasına, onunla yaşamaya mecbur edilmesine, yaşama hakkının elinden alınmasına tahammülümüz yok. Yaşanabilir bir dünya, umut edilebilir yarınlar, inanılası bir gelecek için, her kadın ve her kız çocuğu adına toplumsal bir uyanışa ihtiyacımız var.

‘Bugün, şimdi, hemen, yarın çok geç olmadan, kadınlara yönelik her tür şiddete hayır.’ diyoruz. Kadın ve şiddet kelimelerinin yan yana gelmesine dahi tahammül etmiyoruz. Bugünden geleceğe iz bırakmak, emanet aldığımız değerleri yarınlara taşımak, geleceğimizi eşitlikle resmetmek için, kadın haklarına, insan hayatına saygı duyan bireyler yetiştirmek için, sessiz kalmıyor, görmezden gelmiyor, üstünü kapatmıyoruz. Kadına şiddete tahammülümüz yok.”

TAHAMMÜLÜMÜZ YOK DİYEREK BÜYÜK FARKINDALIK DALGASI OLUŞTURMA ÇABASI

Kadına şiddet konusu türk toplumu olarak toplumumuzun kangrene dönüşmüş ve bir an önce bunun önünü alabilmek için çalışmalar başlatan STK’ler, kuruluşlar ve kişiler arasına Fenerbahçe Spor Kulübü yetiştirmiş olduğu değerli sporcularla vermiş olduğu değerli mesaj toplumda bir Meksika dalgası etkisi oluşturarak bu sorunun bir an önce nihayete ermesi için çalışmaktadır. Fenerbahçe spor kulübü camiası toplumda gerçekleşen ve infiale neden olan sorunlar karşısında duyarlılık gerçekleştiren değerli bir camiadır.