SERGEN YALÇIN’DAN MAÇA DAİR ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Posted by

Süper Lig’in 10. haftasında Fenerbahçe derbisi için Kadıköy’e gelen Beşiktaş karşılaşmayı 4-3 skor tablosu ile galibiyetle tamamladı. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Siyah-Beyazlı takımın 15 yıl aradan sonra Kadıköy’de kazandığı zorlu derbinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Yalçın: “Lige çok iyi bir başlangıç yapamadık.

Hem UEFA hem ligde sorunlarla karşılaştık ve altından kalkmakta zorlandık. Kaybetmememiz gereken puanlar kaybettik. Geçen hafta ‘Artık önümüze umutla bakmak istiyoruz’ demiştim. Bireysel performanslar bizim istediğimiz seviyede olmalıydı. 2 haftadır takımımız büyük takım reaksiyonu gösteriyorlar. 50 dakikaya 10 kişi oynadık.

Hakemin enteresan kararları vardı. Çok önemli bir derbi kazandık ama bu 1 maçlık bir zafer. İstatistiği tüm sezona yaymamız gerekiyor. Kendi yaptığımız puan durumunun 4-5 puan gerisindeyiz. Bu açığı kapatmak için de arka arkaya zor maçları kazanmamız gerekiyor. Oyuncularım hepsinin ayağına sağlık. Karakterli bir oyun sergilediler, hepsinin ayağına sağlık” ifadelerini kullandı.

HAKEM NUMANOĞLU’NDAN SERGEN YALÇIN’A SARI KART

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine atanan ve çeşitli spekülasyonlara maruz kalan Hakem Tugay Numanoğlu, ilk yarının sonunda dile getirdiği itirazından dolayı Beşiktaş Teknik Direktörlüğü koltuğundaki Sergen Yalçın’a sarı kart çıkarttı. Yalçın, verilen sarı kartın ardından sinirlenerek karşılaşmanın 4. Hakemi olan Turgut Doman’a “Benim atağımı neden kesiyorsun!” diye bağırdı.

Fenerbahçe derbisini değerlendiren Sergen Yalçın, Hakem Numanoğlu için verdiği ve vermeği kartları sert bir şekilde eleştirerek; Sen çalınacak faulleri çalmıyorsun. Sen faulü çal, niye çalmıyorsun? Mert Hakan’ın pozisyonu 2. sarı kart değil mi? Bizim Larin’in kırmızı kartı doğru. Onu niye atmıyorsun? Ne ayrıcalığı var? 10 kişi 50 dakika oynadım ben ama böyle yönetme maçı…” yorumlarını yaptı.

SERGEN YALÇIN’DAN “EROL’A SORSANIZ O DA HAKEMDEN ŞİKAYET EDER” AÇIKLAMASI

Beşiktaş’ın galibiyetiyle sonuçlanan müsabakadan sonra Hakem Tugay Kaan Numanoğlu’nu eleştiren Sergen Yalçın: “Erol’a sorsanız o da hakemden şikayet eder. Verilecek bir faülu vermiyor ondan sonra oyuncular da geriliyor. Birbirlerine giriyorlar. Tamam, oynat ama bu kadar da değil. 44. dakikada atağımızı niye kesiyorsun? Çıldırttı bizi kenarda. Allah yardım etti de atılmadık. Larin’i atıyorsun, Mert Hakan’ı niye atmıyorsun? Onun ayrıcalığı nedir? Rica ediyorum, lütfen böyle yönetme!” dedi.

BİZİM CAMİAMIZIN İSMİNİN KARŞILIĞI ŞAMPİYONLUKTUR

Zaferler ancak savaşılarak kazanılır açıklamasında bulun Sergen Yalçın, kendisine yöneltilen şampiyonluk sorularına; “Bizim camiamızın isminin karşılığı zaten şampiyonluktur. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor’un isminin karşılığı şampiyonluktur. Bunu konuşmak için şu anda erken. Bunu ancak mart ayında konuşmak lazım.” Yorumlarını yaptı.