FENERBAHÇE BEKO SAHASINDA RAHAT KAZANDI

Posted by

Sarı lacivertli Fenerbahçe Beko kendi evinde Pınar Karşıyaka ile karşı karşıya geldi. İkinci maç 22 Mayıs Cumartesi saat 15.00’te oynanacak olan karşılaşmanın ilkini Fenerbahçe Beko kazandı.

83-79’luk bir skor ile karşılaşmayı kazanan ve parkeden mutlu bir şekilde ayrılan taraf Fenerbahçe Beko oldu. Sarı Lacivertli Fenerbahçe Beko ekibi maça baskın başladılar ve sonuna kadar da bu baskın performansı devam ettirdiler.

ING Basketbol Süper Lig’in play-off mücadelelerinde üç maçı, karşılaşmayı kazanan takım finale yükselecek. Fenerbahçe Beko ilk maçı kazanarak seriye galibiyetle başladı. İkinci karşılaşma 22 Mayıs Cumartesi saat 15.00’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapılacak. Fenerbahçe Beko’nun hedefi ikinci maçı da kazanarak seri de avantaj yakalamak.

Sarı lacivertli başarılı takım Fenerbahçe Beko Pınar Karşıyaka karşısında başarılı bir performans sergiledi. Jan Vesely, Nando De Colo, Marko Guduric, Melih Mahmutoğlu ve Danilo Barthel ekibi ile maça başlayan Fenerbahçe Beko ilk periyotta hızlı bir şekilde 21-16 öne geçti. Ev sahibi takım kalan periyotlarda da üstünlüğünü sağlamak istedi.

RAYMAR MORGAN DA DİSKALİFİYE OLDU

Final periyodunun başında Pınar Karşıyakalı basketbolcu Raymar Morgan, üst üste iki faul görerek diskalifiye oldu. Öte yandan Tarık Biberovic ve David Kennedy’in karşılıklı basketleriyle başlayan periyotta skor 70–59’a geldi. İzmir temsilcisi, Tony Taylor ve Metecan Birsen’le skoru 70-64’e getirse de sarı lacivertliler Dyshawn Pierre, Nando De Colo ve Danilo Barthel ile skoru 75-64’e çekti.

Pınar Karşıyaka, müsabakanın son 5 dakikasında M Baye ve Michael Henry ile hareketli bir oyun sergilese de, Danilo Barthel ve Dyshawn Pierre ile rakibine karşı koyan Fenerbahçe Beko, parkeden 83–79 galip ayrıldı.

ZORLU BİR MAÇ OLACAĞINI BİLİYORDUK

Fenerbahçe Beko’nun baş antrenörü Igor Kokoskov 83-79’luk galibiyetin ardından maçla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kokoskov, Ahmet Düverioğlu’nun ailesine iyi dileklerini gönderdiğini, dualarının onlarla olduğunu, zorlu bir maç olacağını bildiklerini, kendileri için topu ve ritmi kazanmanın önemli olduğunu, her pozisyonun değerli olduğunu, uzun bir sezondan döndüklerini ve dinlenmeye pek de vakitlerinin olmadığını ve maçı iyi bitirmenin kendileri için çok değerli olduğunu dile getirdi.