Fatih Terim PFDK’ya Sevk Edildi

Posted by

Süper Lig’in 12. Haftasında 18 Aralık Cuma günü Fatih Karagümrük ve Galatasaray karşı karşıya gelmişti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Fatih Karagümrük, 2 – 1 kazanmayı başarmıştı.

Fatih Karagümrük’e galibiyeti getiren golleri Ndao ve Mevlüt Erdinç atarken, Galatasaray tek golünü ise penaltıdan Diagne atmıştı.

Bu karşılaşmanın en önemli anlarından birisi de Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in, maçın 70. dakikasında hakem Mustafa Öğretmenoğlu’na yapmış olduğu yoğun itirazlar sebebiyle kırmızı kart görmesiydi. O dakikadan sonra sahada yer alamadı.

Fatih Karagümrük maçında görmüş olduğu kırmızı kart neticesinde teknik direktör Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi.

TFF’nin Yazılı Açıklaması

Süper Lig’in 12. Haftasında oynanaılan Fatih Karagümrük maçında Fatih Terim, görmüş olduğu kırmızı kart neticesinde tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu olayla ilgili yayımladığı yazılı karar ise şu şekilde:

“GALATASARAY A.Ş. Kulübü teknik sorumlusu FATİH TERİM‘in 18.12.2020 tarihinde oynanan FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Süper Lig müsabakasındaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca, “hakareti” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca ve “tedbire uymaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 50. maddesi uyarınca 19.12.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Marcao’da PFDK’ya Sevk Edildi

Fatih Karagümrük ile oynanan maçın bitiş düdüğünün ardından Galatasaray’da Marcao, rakip oyuncuyla ve hakemle olan tartışmasına devam ettiği için soyunma odasına giderken kırmızı kart görmüştü.

Böylelikle teknik direktör Fatih Terim’in yanı sıra futbolcu Marcao’da, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi.

Öte yandan Fatih Karagümrük’te de 5 futbolcunun sarı kart ve 1 futbolcunun da kırmızı kart gömresi sebebiyle takım halinde sportmenliğe ve talimatlara aykırılık gerekçesiyle bu futbolcular, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildiler.

Ayrıca, Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Süleyman Hurma’nın da hakaret ve talimatlara aykırılık gerekçesiyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildiği belirtildi.