Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Derece

Posted by

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Takım Finallerinde Şampiyon Ukrayna Oldu

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası Mersin’in ev sahipliğinde ülkemizde gerçekleştiriliyor. 16 farklı ülkeden 88 yetenekli sporcunun yer alacağı turnuva dört gün sürecek.

19 Aralık 2020’de Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda takım finalleri için eleme yarışları tamamlandı ve ay yıldızlı takımımız elemeleri dördüncü sırada tamamlayarak finallere kalmayı başardı.

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda ülkemizi büyük kadınlarda Dilara Yurtdaş, Göksu Üçtaş Şanlı, Bilge Tarhan, Cemre Kendirci ve Ece Yağmur Yavuz temsil edecek.

Mersin’de düzenlenen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Türkiye’yi genç kadınlar kategorisinde ise Çağla Altundemir, Ekin Ülvan, İclal Özbay ve Doğa Ketenci temsil edecek.

Milli cimnastikçilerimiz denge aleti, yer aleti, atlama masası ve asimetrik paralel aletinde performanslarını sergileyecek ve altın madalya için yarışacaklar.

Mersin’de organize edilen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda büyükler klasmanında takım finallerinde Ukrayna şampiyon olarak altın madalyaya ulaşan ülke oldu.

Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda düzenlenen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın üçüncü gününde atletler altın madalyaya ulaşmak için performanslarını sergiledi.

Sporcular denge aleti, atlama masası, yer aleti ve asimetrik paralel aletinde altın madalya için ter döktü. Finallere dördüncü sıradan giren ay yıldızlı milli takımımızı Bilge Tarhan, Dilara Yurdaş, Göksu Üçtaş Şanlı, Ece Yağmur Yavuz ve Cemre Kendirci temsil etti.

Milli takımımız topladığı 143 bin 795 puan ile Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası takım finalleri dördüncü sırada tamamladı.

Şampiyon olup altın madalyaya ulaşan Ukrayna milli takımı ise 154 bin 663 puan topladı. Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nı ikinci ve üçüncü sırada tamamlayan takımlar ise 154 bin 496 puanla Romanya ve 151 bin 597 puanla Macaristan oldu.

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Derin Tanrıyaşükür Asimetrik Paralel Aletin Avrupa Üçüncüsü Oldu

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası gençler kategorisinde bireysel finallerde milli sporcumuz Derin Tanrıyaşükür üçüncü olarak bronz madalyaya uzandı.

Genç yetenek Derin Tanrıyaşükür asimetrik paralel aletinde topladığı 12050 puanla üçüncü olurken, Romanya’dan Ana Barbosu 13450 puanla birinci oldu. Hırvatistan’dan Sara Sulekic ise 12400 puan ile şampiyonayı ikinci tamamladı.