Kadınlarımız Jimnastikte De Başarıya Koşuyor

Posted by

Mersin’de düzenlenen 33’üncü Avrupa Kadınlar Jimnastik Şampiyonası’nda büyükler kategorisi eleme müsabakaları son buldu.

Türkiye,33’üncü Avrupa Kadınlar Artistik jimnastik Şampiyonası büyük kadınlarda 4’üncü sırada yer alarak finale yükselmeyi başardı.

Mersin’de düzenlenen 33’üncü Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonası’nda büyükler kategorisi eleme müsabakaları son buldu.

Jimnastik şampiyonasında ülkemiz milli takımı adına yarışan kadınlarımız başarıya koşmaya devam ediyor.

33’üncü Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonasında Ülkemiz Milli Takımı adına yarışan sporcularımız

Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonasında Ülkemiz Milli Takımı adına yarışan sporcularımız Göksu Üçtaş Şanlı, Dilara Yurttaş, Ece Yağmur Yavuz, Cemre Kendirici ve Bilge Tarhan.

16 ülkeden 88 sporcunun katıldığı, Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonasında sporcularımız yer, denge, atlama tahtası ve asimetrik paralel aletinde performanslarını sergilediler

  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi tedbirleri kapsamında gerçekleşen Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik eleme yarışlarında gruplar bazında en fazla puanı toplayan Romanya sıralamada 1’inci sırada yer alırken, sıralamada 4’üncü sırada yerini alan Türkiye ve Türkiye’ye eşlik eden, Ukrayna, Macaristan, Çekya ve Hırvatistan finale kalan ülkeler arasında yerini aldı.  

Jimnastikte kadınlarımız milli takımımızı finale yazdırdı

 Mersin’de Olimpik jimnastik Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyonda milli takımımız adına yarışan Göksu Üçtaş Şanlı, Dilara Yurtdaş, Ece Yağmur Yavuz, Cemre Kendirci ve Bilge Tarhan performanslarını başarıyla sergilediler

Milli sporcularımızdan olan Dilara Yurttaş atlama masası aletinde sergilediği göz kamaştıran performansı nedeni ile finale adını yazdırırken, Milli Sporcumuz Bilge Tarhan da denge aletinde gösterdiği performans nedeni ile finale yükselmeyi başaran sporcularımız arasında yer aldı.

Milli Sporcumuz Göksu Üçtaş Şanlı da takım arkadaşlarından geride kalmayarak yer aletinde gösterdiği performans nedeni ile adını finale yazdırmayı başaran sporcularımız arasında yer aldı ve takım arkadaşlarına finalde eşlik etme şansını yakaladı.

Milli takım antrenörü Özgür Gümüşlü sözünü tuttu

Milli takım antrenörü Özgür Gümüşlü yaptığı ropörtajda ‘hedefimiz final madalyaları almak’sözlerine yer vermişti ‘4 sporcumuz büyükler kategorisine yeni geçti,ilk defa büyükler kategorisinde yarışacaklar fakat takımımız gayet iyi ve yeterince iyi hazırlandık.’

Sözlerini de eklemişti ve Milli takım antrenörü Özgür Gümüşlü’nün antrenörlüğünde ki milli takımımız finale yükselmeyi başardı.