İbrahim Çolak Göğsümüzü Kabarttı

Posted by

Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası kapsamında Mersin’de düzenlenen yarışmada Milli Cimnastik Sporcumuz İbrahim Çolak Türkiye tarihindeki ilk birinciği elde ederek göğsümüzü kabarttı.

Mersin’de düzenlenen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Milli Sporcularımızdan İbrahim Çolak, halka aletinde altın madalya kazanırken bir diğer milli sporcumuz Ferhat Arıcan da kulplu beygir aletinde bronz madalya kazanarak ülkemizi gururlandırdı.

Olimpik Cimnastik Salonu yapılan müsabakaların son gününde ülkelerin milli sporcuları yarıştıkları dalların finalinde ilk sıralarda yer alıp madalya kazanmak için ter döktü.

Halka aletinde yarışan Milli Sporcumuz İbrahim Çolak toplamda 15.000 puan toplayarak Avrupa Şampiyonasında Halka Aletinde 1. oldu ve Altın Madalya’yı ülkemize kazandırdı.

Avusturya Milli Sporcusu  Vinzenz Hoeck toplamda 14.800 puan kazanarak gümüş madalya alırken Ukrayna Milli Sporcusu Igor Radivilov toplamda 14.766 puan toplayarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu dalda yarışan bir başka Milli Sporcumuz Abdelrahman Elgamal ise 14.433 puan toplayarak 4. oldu.

Recep Tayyip Erdoğan Telefonla Aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’de düzenlenen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası halka aletinde Avrupa Şampiyonu olarak ülkemize Altın Madalya kazandıran sporcumuz İbrahim Çolak’ı telefon ile arayarak tebriklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonda “Başarılarınızın devamını diliyorum. Bu başarıları siz gösterdikçe, bizim görevimiz daha da artacak” sözleri Milli Sporcumuz İbrahim Çolak’ı gururlandırdı.

Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Kulplu Beygir kategorisinde 14.433 puan toplayan bir başka Milli Sporcumuz Ferhat Arıcan 3. olarak Bronz Madalya’yı kazanarak başka bir gurur kaynağımız oldu.

Kulplu Beygir’de 14.556 puan toplayan  Matvei Petrov Altın Madalya’yı Arnavutluk’a kazandırdı. Hırvatistan Milli Sporcusu Filip Ude ise 14.53 puanla ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu Da Tebrik Etti

Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası sonrası Milli Sporcumuz İbrahim Çolak‘ın Altın Madalya kazanmasının ardından, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Milli Sporcumuz İbrahim Çolak’ı tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla “İbrahim Çolak tarih yazmaya devam ediyor.

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak bayrağımızı göndere çektiren İbrahim Çolak’ı tebrik ediyorum.” ifadelerinin olduğu bir gönderi paylaştı.