4 MAYIS’TA DERBİ KAZANANI FENERBAHÇE BEKO

Posted by

ING basketbol Süper Ligi kapsamında oynanan telefonun son mücadelesinde sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Beko derbi mücadelesinde sahasında ağırladığı Ezeli rakibi Galatasaray’ı 25 sayı fark ile 104 79 devirmeyi başardı.

Bir karşılaşma eksiği bulunan sarı lacivert teki Fenerbahçe Beko sezon kapsamında 22 Zaferini elde ederken ikinci sırada yer buldu. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla play-off hattının dışında kalmış olan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray sezonu 19 mağlubiyetini alarak sonlandırmış oldu

İKİNCİ ÇEYREKTE FARK AÇILDI

Mücadeleye iyi bir başlangıç yapan ev sahibi Fenerbahçe Beko ilk çeyreğin ilk 5 Dakikasını 5 sayı önde kapatarak 14 – 9’luk skor ile liderliği eline aldı çeyreğin geriye kalan bölümünde Hem ev sahibi Fenerbahçe Beko hem de konuk ekip Galatasaray hücumda etkili olurken ev sahibi ekip ilk çeyreği 4 sayı fark bile 26-22 Üstün kapatmayı başardı.

İkinci periyoda Üstün başlayan ev sahibi ekip Fenerbahçe Beko Arda artı bulduğu basketler ile mücadelenin 14 dakikasında farkı 8’e yükselterek skoru 32-24’e getirdi. Bu dakikadan sonra her cuma yoğunlaşan konuk ekip Galatasaray farkı içi indirmeyi başarsa da periyodun kalan kısmında harika bir oyun ortaya koyan ev sahibi Fenerbahçe Beko ilk devreyi 13 sayı farkla 51-38 önde kapatmayı başardı.

FENERBAHÇE SON ÇEYREKTE RAHATTI

Mücadelenin 3. Periyodunda her iki ekibin de karşılıklı olarak bulduğu basketler damga vururken karşılaşmada dakikalar 24’ü gösterdiğinde sarı-kırmızılı konuk ekip farkı 9 sayıya kadar düşürerek skor 58-49 da getirmeyi başardı.

Bu dakikadan sonra tekrar tempoyu arttıran ev sahibi ekip Fenerbahçe Beko çeyreğin bitimine 2 dakikalık süre kala farklı tekrar çift hanelere çıkararak skoru 73-54 de getirmeyi başardı ve ilk periyodu da Üstün kapatarak 78-59’luk skor elde etti.

Mücadelenin son periyodunda farkı açmış olmanın rahatlığı ile kendinden emin bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Beko Mücadele’yi 25 sayı farkla 104 – 79 kazanmayı başardı ve sezon itibariyle 22 galibiyetini elde etti.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla play-off hattının dışında kalmış olan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray sezonu 19 mağlubiyetini alarak sonlandırmış oldu