Fenerbahçe Beko’dan Buruk Veda

Posted by

THY EuroLeague’in 33. ve son haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, kendi sahasında İspanya temsilcisi Real Madrid’i konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Fenerbahçe Beko, 67 – 93 kaybetti.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kazanan başantrenör Pablo Laso önderliğindeki Real Madrid, bu sezon THY EuroLeague’de 20. Galibiyetini elde etmiş oldu. Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kaybeden başantrenör Igor Kokoskov yönetimindeki Fenerbahçe Beko ise bu sezon THY EuroLeague’de 14. mağlubiyetini almış oldu.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri Real Madrid’de attığı 20 sayı ile Causeur, 19 sayı ile Deck ve 18 sayı ile Laprovittola olurken; Fenerbahçe Beko’da attığı 23 sayı ile Nando De Colo, 16 sayı ile Brown ve 7 sayı ile Guduric oldu.

Maçın Detayları

THY EuroLeague’in 33. ve son haftasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile İspanya temsilcisi Real Madrid kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine hızlı ve etkili başlayan Real Madrid, farkı çift hanelere kadar çıkartarak birinci periyotu 11 – 23 önde tamamladı.

Maçın ikinci çeyreğinde rakibine karşılık vermeye çalışan ev sahibi Fenerbahçe Beko, ikinci periyotu 36 – 49 geride kapattı.

Maçın üçüncü çeyreğinde de hücumda etkili olmaya çalışan Fenerbahçe Beko, savunmada sertliğini ön plana çıkaramayınca üçüncü periyotuda 57 – 67 önde kapattı. Maçın dördüncü ve son periyotunda üstün oyununu sürdüren taraf konuk takım Real Madrid olunca ev sahibi Fenerbahçe Beko, bu maçtan 67 – 93 mağlup ayrıldı.

Sayı Dağılımı

THY EuroLeague’in 33. ve son haftasında oynanan maçta Fenerbahçe Beko, kendi evinde konuk ettiği Real Madrid’e 67 – 93 yenildi. İki takım oyuncularının maç içerisindeki sayı dağılımı ise şöyle oldu: Real Madrid’de Laprovittola 18, Deck 19, Taylor 1, Tyus 4, Tavares 6, Causeur 20, Fernandez 6, Abalde 3, Garuba 2, Llull 8 ve Thompkins 6 sayı atarken; Fenerbahçe Beko’da De Colo 23, Pierre 4, Guduric 7, Barthel 2, Ahmet Düverioğlu 3, Brown 16, O’Quinn 6, Kenan Sipahi ve Eddie 6 sayı attı.