TÜRKİYE LETONYA MAÇINA SEYİRCİ ALIMI

Posted by

2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında Grubu’nda yarıştığımız maçların üçüncüsü Letonya ile olacak. İlk olarak Hollanda ile karşılaştık ve Hollanda ‘yı kendi sağımızda, İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda 4.02 mağlup ettik. Sonrasında ise İspanya da Norveç ile karşılaştık ve deplasmanda oynadığımız bu maçı üç sıfırlık harika bir skor ile bitirdik.

Şimdi de sıra Letonya ile oynanacak olan maçta. Letonya maçı yine kendi ev sahipliğimizde, İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Bu sefer bu maçın farkı ilk kez yeni tip koronavirüs salgınından sonra bir ilk gerçekleşecek ve %15 kapasiteli olsa da seyirci bir maç oynanacak.

MİLLİ MAÇA %15 SEYİRCİ

Türkiye Letonya maçı UEFA ve TFF sağlık kurulu protokollerinin aldığı tedbirler kapsamında %15 seyirci kapasiteli oynanacak. İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nın normal kapasitesi 76 bin 761 kişi. 30 Mart Salı akşamı Letonya ile karşılaştığımız bu maçta ise %15’i seyircili olarak oynanacak bu maçta toplamda 11 bin 500 seyirci alınabilecek.

İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı maçı öncesinde tüm dezenfektan ve sağlık kontrolünden geçirilecek. Aynı zamanda gelecek olan sevgileri HES kodu sorumlu tutulacak. Milli maç özelinde TFF sağlık kurulu böyle bir karar verdi ve UEFA’nın kontrolleri doğrultusunda da bu karar onaylandı. Sadece milli maç özelinde olacak olan bu kara seyircili maçların ne kadar önemli olduğunu ve bunu ne kadar özlediğimizi bir kez daha hatırlattı.

MİLLİ TAKIM LETONYA’YI YENMEK İSTİYOR

Şenol Güneş ve öğrencileri şimdiden Letonya maçı için hazırlıklara başladılar. Son olarak deplasmanda Norveç ile karşı karşıya gelen Şenol Güneş ve öğrencileri Norveç’in asla gol atmasına izin vermeyerek kalelerini etten duvar örmüş gibi kapattılar ve skor 3:01 şekilde tamamlandı.

Estonya maçının dönüşünde yine ilk 90 dakikada oynayan oyunculara yenilenme çalışmaları uygulayan Şenol Güneş ve ekibi maç için özenle hazırlanıyorlar. İspanya‘dan dönüşte Covid-19 testi yapılan milli takımımızda iki kişinin testi pozitif çıktı. Yarın son test olarak tekrar bir test yapılacak ve eğer yine test sonucu o iki kişinin pozitif çıkarsa aciliyetli evlerinde karantinaya gönderecekler ve takımın yanında olamayacaklar.

Şenol Güneş öğrencilerinin hedefi üçte üç yapmakta. Hollanda’yı 4-2 Norveç’i ise 3-0 mağlup eden A Milli takımımız Türkiye oldukça başarılı bir performans sergileyerek kendi grubunda farkını ortaya koydu. 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında g grubunda olan Türkiye oynadığı iki maçı kazandı Sıra üçüncü maçta.

Şu an Türkiye grubunda altı puanla birinci sırada yer alıyor ve hedefi dokuz puana ulaşarak yine liderlik koltuğunda kalmak. Salı günü karşılaşınca Letonya ise beşinci sırada yer alıyor.

Şenol Güneş öğrencileri Letonya maçına özen hazırlanıyorlar 90 dakikalık hem de %15 seyirci kapasiteli bu maçı kazanarak taraftarlarıyla beraber anbean o heyecanı ve mutluluğu yaşamak istiyorlar şimdiden başarılar Türkiye!