MİLLİ TAKIM VİKİNGLER KARŞISINDA ESTİ

Posted by

Şenol Güneş ve öğrencileri 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında Grubu’nda karşı karşıya geldikleri Norveç ile oynanan maçı üç sıfırlık bir skor ile kazandılar. Maç için tüm hazırlıkları özenle yapan Şenol Güneş ve öğrencilerin İspanya’nın Malaga kentinde oynanan bu maçı kazanarak evlerine mutlu bir şekilde döndüler.

C Grubu’ndaki eleme maçları da ilk olarak Hollanda’yı yenen Türkiye ikinci olarak da Norveç ile oynadığı maçı kazandı. Bir sonraki maç 30 Mart Salı günü Letonya ile oynanacak ve Türkiye’nin amacı da o maçı kazanmak.

MİLLİ TAKIM VİKİNGLERE İZİN VERMEDİ

Şenol Güneş ve öğrencileri Norveç karşısında öyle büyük bir performans sergilediler ki rakiplerinin gol atmasına izin vermediler. Hem kalecimiz olacağını çok önemli savunma ekibimiz adeta Etten bir duvar ördüler ve rakiplerinin hiçbir gol pozisyonuna izin vermediler.

Üç puanı Üç gol atarak kazanan milli takımımız, bizim çocuklar oldukça iyi bir performans sergilediler. Maçın dördüncü dakikasında ozan Tufan Yusuf yazıcıdan aldığı pası ile şutunu vurdu ve şut gol oldu.

Maçın 28. dakikasında ise Çağlar Söyüncü yine Yusuf yazıcıdan aldığı pası ile müthiş bir kafa vuruşu yaptı ve kafa vuruşu gol oldu. Skor İlker’e da iki sıfır oldu ve başka bir gol olmadığı için iki 45 dakika bu skor ile bitti.

MİLLİLER KALESİNİ GOLE KAPATTI

Milli takımımız Türkiye oynadığı maçta 90 dakika boyunca adeta kalesini gole kapattı. İlk yarıda iki gol atarak farkı ikiye çıkaran milli takımımız Türkiye ikinci yarıda da farkın kapanmasına izin vermedi ve rakibinin gol atmasına izin vermedi.

Maçın 59. dakikasında Ozan Tufan tekrar atağa kalktı ve gölünü attı. Skor üç sıfır olmuştu ve artık milli takımımız Türkiye galibiyeti kesin gözüyle bakıyordu ve rahatlamıştık. Maçını dakikasından sonra ne kadar rahatlamış olsa da temkini elden bırakmayan milli takımımız Türkiye Norveç’in gol atmasına izin vermedi. 90 dakikalık maçın sonucunda Norveç hiç gol atamazken Türkiye üç golle üç puanı kaptı.

Hollanda maçını iyi bir performans ile kazanan Türkiye oldukça moralliydi ve Norveç maçına bu moral ile çıktı. Norveç maçını da iyi bir performansla kazanan A Milli takımımız Türkiye Letonya maçına da oldukça yüksek bir moral ile çıkacaklar.

30 Mart Salı günü Letonya ile karşı karşıya gelecek olan milli takımımız Türkiye amacı da kazanmak istiyor. Şu an kendi gruplarında altı puanla ilk sırada yer alan Türkiye bu liderliği bırakmak istemiyorlar. Ozan Tufan şüphesiz ki maçın yıldız ismi oldu.