TÜRKİYE LETONYA MAÇI YENİDEN SEYİRCİSİZ

Posted by

A Milli Türkiye takımımız bugün, 30 Mart Salı günü saat 21:45’te Letonya ile karşı karşıya gelecek. Norveç maçının ardından TFF maçın sevgili olacağı müjdesini vermişti. Maç için biletleri satışa çıkacağı günü ve saati heyecanla bekleyen taraftarlar oldukça uzun zamandır canlı maç izlemedikleri için hatta maç izlemedikleri için bu habere çok sevinmişlerdi.

Fakat dün bilet satışları öğlen sunulmuştur fakat öğleden sonra bilet satışlarını sistemden kaldırılmasının ardından TFF bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında artan vaka sayılarından dolayı %15 kapasiteli seyircinin bile ülkemizi oldukça tehdit edecek ve sonraki süreçlerde zorlayacak bir yapıda olduğu gerekçesiyle maçın tekrar seyircisiz olarak oynanmasına karar verildi.

MİLLİ TAKIM SEYİRCİ HİSSEDECEK

Milli takımımız Türkiye seyircili oynanması planlanan maç için oldukça heveslenmişti. Attıkları gollerle o heyecanı o sevince o anda aynı saniyelerde taraftarların sesi ile heyecanlanmak ve daha da güçlenmek isteyen milli takımımız Türkiye artık bu akşam Letonya maçında taraftarlarını hissederek sahaya çıkacak ve onlar için bu maçı kazanacak.

Senol Güneş öğrencileri bulmak için tüm hazırlıklarını tamamladılar ve her ne kadar seyircisiz olsa da bu maçı kazanarak tüm Türkiye halkına bu galibiyeti armağan etmek istiyorlar.

SEYİRCİLİ MAÇ MORAL OLACAKTI

Türkiye Letonya maçını seyircili Olarak oynanmasının planlamasının ardından herkese oldukça sevinmişti. Aslında çok uzun zamandır böyle güzel aktiviteleri hep beraber yapamadığınız için bir bakıma moral olacaktı Türkiye Letonya maçı.

Normal şartlarda İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı 76 bin 761 kişiyi ev sahipliğini yapıyor. Fakat Türkiye Letonya maçında eğer planlanan gibi gitseydi %15 kapasite ile 11 bin 500 kişiyi sahaya alacaklardı.

Artan vakalardan dolayı tekrardan seyircisiz oynanması kararı alınan Türkiye Letonya maçını canlı olarak TRT Spor üzerinden izleye bileceğiz. Umuyoruz ki statlarda hep beraber maç izleyebileceğimiz spor müsabakalarında seyircili bir şekilde taraftarlarla beraber o heyecanı hissedeceğimiz günler çok uzak değildir.

En kısa zamanda bu günlerin gelmesini düşleyerek maçları ve spor müsabakalarını izliyoruz. Şimdiden başarılar Türkiye ve taraftarlarını hissederek bize armağan edeceğim bir maç olmasını diliyoruz.