TÜRKİYE 3 GOL ATTI BERABER KALDI

Posted by

Milli takım Türkiye dün akşam Letonya ile karşı karşıya geldi. Şenol Güneş ve öğrencileri amaç için tüm hazırlıklarını tamamlamışlardı. Son beş maçtır Letonya karşı yenilen milli takımımız Türkiye bu maça açıkçası biraz korkuyla çıktılar.

Şenol Güneş öğrencilerine olan inancı yüksek bir şekilde sahaya çıktı fakat yine de Letonya’nın erkenden kapanmasını ve kalesini çok iyi koruyacağını düşünerek öğrencilerini bu konuda uyardı. Maça iyi başlayan Türkiye ikinci yarıda aynı performansı sergilemedin. Skor 3-3 berabere bitti ve her iki takımda maçtan bir puan alarak ayrıldı.

TÜRKİYE İLK YARI ÇOK İYİYDİ

Milli takım Türkiye maçının 45 dakikasında oldukça iyi bir performans ekledi. Maçın ikinci dakikasında Kenan Karaman ilk golü attı ve Türkiye ikinci dakikada henüz daha maçın başındayken bir sıfır öne geçti.

Türkiye oldukça iyi başlamıştı aynı Hollanda ve Norveç maçındaki gibi ilk golü erkenden bulmuştu. Maçın ikinci golü ise yine Türkiye’den 33. dakikada Hakan Çalhanoğlu’ndan geldi.

Hakan Çalhanoğlu ceza sahasının dışında oldukça uzak bir yerden şutunda vurdu ve skor 2-0 oldu. Letonya ne kadar bastırmaya çalışsa da Türkiye savunmasıyla gole izin vermiyordu. Maçın 35. dakikasında bizim çocukların ikinci golün ardından Letonya ilk gölünü attı. Roberts Savalnieks Letonya adına ilk gölünü attı ve skor 2-1 oldu.

Maçın o dakikasından sonra başka hiçbir kompozisyon olmadığı için ilk yarı, 45 dakika 2-1’lik skor ile bitti ve takımlar soyunma odasına geçti.

TÜRKİYE İKİNCİ YARI KALESİNİ GOLE KAPATAMADI

Maçın ikinci yarısında ise hikayenin aksine pasif kalan Letonya oldukça aktif bir şekilde sahaya çıktı ve performansını gerçekleştirdi. Maçın ikinci yarısında Türkiye ülkenin aksine daha pasif rakibinin peşinde koşan bir takım pozisyonuna düştü.

Maçın 52. dakikasında Mert Müldür’e ve ceza sahası içerisinde yapılan faal hareketinden sonra hakem penaltı noktasını gösterdi. Türkiye penaltı vuruşunu başına Burak Yılmaz’ı geçirdi. Kaptan Burak Yılmaz penaltı vuruşunu vurdu ve skor 3-1 oldu. Fark yeniden ikiye çıktı.

Fakat 5 dakika sonra Letonya tekrar farkı bire düşürdü. Roberts Uldrisis Letonya’nın ikinci gölünü attı ve skor 3-2 oldu. Maçın 79. dakikasında ise Letonya bir kez daha golü attı ve skoru eşitledi. David Ikaunieks bu sefer golün sahibiydi. 79. Dakikada skor 3-3 beraberliğe geldi.

Milli takım Türkiye skoru değiştirmek ve kendi lehine bir Gol pozisyonu aramak için oyuna bastırdı. Fakat maçın bitmesine sadece 10 dakika kalmıştı. Artı 5 dakikada uzatmalara verildi fakat 15 dakika Türkiye’nin gol bulması için ne yazık ki yeterli olmadı.

Maçın sonucu 3-3 oldu ve her iki takımda karşılaşmadan bir puan alarak ayrıldı. Türkiye yedi puana ulaşarak kendi grubunda yine lider konumunda kaldı Letonya ise bir puana ulaştı. A Milli takım Türkiye’nin, bizim çocukların bir sonraki maçı Eylül ayında Karadağ ile.