MİLLİ TAKIM LETONYA’YI YENMEK İSTİYOR

Posted by

Milli takımımız Türkiye bu akşam, 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te Letonya ile karşı karşıya gelecek. İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan maçta 90 dakika boyunca her iki takımda sahada kozlarını paylaşacak. Milli takımımız Türkiye 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında kendi grubunda ilk olarak Hollanda ile karşılaştı.

Yine İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanan Hollanda maçını 4-2 yenerek üç puanı kendi hanesine yazdıran milli takımımız Türkiye sonrasında ise Norveç ile deplasmanda karşılaştı. Norveç maçına da 3-0 yenerek yine üç puanı kendi hanesine yazdıran milli takımımız Türkiye kendi grubunda altı puana ulaştı ve lider konumunda yer alıyor.

Şimdiyse sıra Letonya ile karşılaşacağı maçta. Letonya‘yı da yenerek dokuz puana ulaşmak isteyen milli takımımız Türkiye kendi grubundaki liderlik konumunu korumak istiyor.

MİLLİ TAKIM MAÇA HAZIR

Bugün karşılaşacağı rakibi Letonya ise sıfır puanla beşinci sırada yer alıyor. Letonya bundan önce iki maç oynadı ve iki maçta da yenildi. Milli takımımız Türkiye Hollanda ve Norveç karşısındaki başarısının aynısını Estonya maçında da göstermek istiyor.

Şenol Güneş ve öğrencileri tüm hazırlıklarını maça göre yaptılar ve rakiplerini kendi evlerinde yenerek üç puanı almak istiyorlar.

Norveç maçından sonra tüm hazırlıkları hızlı bir şekilde başlayan Şenol Güneş öğrencileri özellikle pas taktik ve yenileme çalışmaları ile milli takımlar eğitim mi antrenman tesisinde tüm hazırlıklarını Tamamladılar.

Son beş yılda milli takımımız Türkiye Letonya‘yı bir türlü yenemiyor. Bu akşam yenilenen bir milli takım kadrosu ile oldukça başarılı bir performans sergileyen yeni oyuncularımızla Letonya yenerek bu beş yıllık laneti kırmak istiyoruz. Milli takımımız Türkiye bu akşam 589. maçına çıkacak. 98 yıllık tarihinde 315 resmi 273 özel olmak üzere toplamda 588 maça çıktı.

588 maçta 224 galibiyet, 140 beraberlik, 224 yenilgi alarak sahadan ayrıldı. Milli takımımız bu oynadığı 588 maçta 782 kez gol attı kendi kalesinde de 839 kez Gol gördü.

MİLLİ TAKIMA YENİ OYUNCULAR

Norveç maçından sonra Yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkan üç oyuncunun tekrar pozitif çıkması nedeniyle milli takımdan dört kişi ayrılmak durumunda kaldı.

O dört kişinin yerine Göztepe’den Alpaslan Öztürk Altnordu’dan Enes Destan ve Antalyaspor’dan Bünyamin Balcı katıldı. Son dakika bir gelişmeyle Türkiye Letonya maçı seyircisiz oynanacak.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

TÜRKİYE: UĞURCAN, MERT, O. KABAK, ÇAĞLAR, UMUT, OKAY, O. TUFAN, KENAN, HAKAN, YUSUF, BURAK

LETONYA: OZOLS, FJODOROVS, CERNOMORDİJS, TARASOVS, JURKOVSKİS, ZJUZİNS, TOBERS, KAMESS, IKAUNİEKS, CİGANİKS, ULDRİSİS

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında karşılaşacağımız Letonya ile bu akşam İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda kozlarınızı paylaşacağız. Türkiye Letonya maçı bu akşam, 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak maç tam 21:45’te başlayacak. Maçın hakemlik görevini ise Daniel Stefanski Üstlenecek. Maçı canlı olarak saat 21:45’te TRT spor üzerinden izleyebilirsiniz.