Trabzonspor Yıkılmıyor

Posted by

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında konuğu olduğu Antalyaspor’a 2-1 mağlup olarak bu sezonki ilk mağlubiyetini alan Trabzonspor ile ilgili pek çok tartışma hemen ortaya çıkmıştı. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın Başakşehir’in başındayken şampiyonluk yarışını koparamaması, Trabzonspor’un Adana Demirspor karşısında da kötü bir performans göstermesine rağmen kazanması gibi durumlar sonrasında aynı olumsuz senaryonun tekrarlanıp tekrarlanmayacağı tartışılmaya başlanmıştı.

Trabzonspor, tüm bu tartışmalara 17’inci haftada oynadığı Hatayspor maçıyla cevap verdi. Çok etkili bir ilk yarı performansı sergileyen Bordo Mavililer, sahadan 2-0 galip ayrılarak haftayı puansız kapattı.

Trabzonspor Hata Yapmadı

Süper Lig’in 17’inci haftasında kendi sahasında Hatay’ı ağırlayan Trabzonspor, ilk yarıda gösterdiği etkili performansla birlikte sahadan 2-0 galip ayrıldı. Anthony Nwakame’nin sakatlanarak ilk devreyi kapattığı bir dönemde Antalya maçından da mağlup ayrılmanın verdiği sarsıntıyla Hatay karşısına çıkan Trabzonspor, sanki hiç olumsuz bir durum yaşanmamışçasına sahadaydı.

Tutkulu taraftarı önünde şahane bir performans sergileyen ve sezonun en iyi maçlarından birini çıkaran Bordo Mavililer, Hatay gibi ligin dişli ekiplerinden birisi karşısında neden lider olduğunu tekrar hatırlatan bir oyun oynadı. Andreas Cornelius ve Djaniny’nin etkili performansları sayesinde şu sıralar problemler yaşayan Hatay savunması karşısında etkili olmayı başaran Trabzonspor, puanını 42’ye çıkartarak son yılların en iyi performanslarından da birini sergilemiş oldu.

Dorukhan Toköz Dokunuşu Trabzonspor’a Yaradı

Eskişehir altyapısında yetiştikten sonra Beşiktaş’ta kendisini kanıtlayan ve geçtiğimiz sezon sözleşmesinin bitmesiyle birlikte takımdan ayrılan Dorukhan Toköz, Avrupa isteğinden Trabzonspor için feragat etmişti. Bordo Mavililere imza atarak hem futbolseverleri hem de Beşiktaşlı taraftarları şaşırtan Dorukhan, bu sezon Trabzonspor’da öncelikli olarak sağ bekte değerlendirilmişti.

Trabzonspor’un hem yerli yabancı statüsü hem de kalite açısından dengesiz savunması içerisinde güvenilir bir oyuncu haline gelen ve sağ bekteki performansıyla fark yaratmaya başlayan Dorukhan, Hatay karşısında ise orta sahanın merkezinde değerlendirildi.

Hatayspor gibi ligin en güçlü ve ısıran orta sahalarından birine karşı iyi bir performans sergileyen Toköz, orta sahadaki direnci de arttırarak Trabzonspor’un daha rahat hücumlar yapmasını sağladı. Trabzonspor’un Hatay karşısında oynadığı maçta Hamsik ile uyumlu bir görüntü sergileyen ve birkaç maçtır sıkıntılar yaşanan orta saha kurgusuna merhem gibi gelen Dorukhan’ın bu performansı alternatifsiz bir kadrosu olan Trabzonspor için oldukça değerli.

Devre arasında kadrosuna çeşitli eklemeler yapması beklenen ve dar bir kadroyla mücadele ettiği için zaman zaman sıkıntılar yaşayan Bordo Mavililerde iki bölgede de iyi bir performans sergileyen Dorukhan, takım için gün geçtikçe değerli bir hal alıyor.

Trabzonspor’un devre arasında öncelikli olarak bir sol bek ve sağ kanat alacağı düşünüldüğünde, yabancı kuralının da devam ettiği bir ortamda Dorukhan, Abdullah Avcı ve teknik ekibi tarafından çeşitli bölgelerde kullanılmaya ve iyi performanslar sergileyerek takımına katkı sağlamaya devam edecektir.