TRABZONSPOR HATA YAPMADI

Posted by

Bordo Mavili takım Trabzonspor süper lig de ki 27 maçlık yenilmezlik serisi geçen hafta Antalyaspor deplasmanında son bulurken süper ligin 17. Haftasında ise kendi sahasında güçlü rakibi Hatayspor ‘u konuk ettiler.

Lider bordo mavili takım Trabzonspor zorlu Hatayspor karşılaşmasından ilk yarıda buldukları 2 gol ile sahadan 3 puan ile ayrılarak lig de bu hafta hata yapmadan tamamlamış oldular.

Karadeniz ekibine 3 puanı getiren golleri 24’ dakikada Djaniny ve 38’ dakikada ise A. Cornelius‘tan geldi.

Karşılaşma sonun da bordo mavili takım lider Trabzonspor puanını 42’ye çıkararak liderliğini devam ettirirken konuk takım Hatayspor ise 17. Haftayı mağlubiyet ile kapatan takım 29 puanda kalarak 4. Sırada yer aldılar.

TRABZONSPOR SEZONUN EN GÜÇLÜ OYUNUNU OYNADI

Karadeniz ekibi lider Trabzonspor zorlu Hatayspor karşılaşmasında bu sezonun en güçlü oyununu oynadılar.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı zorlu mücadeleye, Uğurcan Çakır, V. Hugo, L. Edgar, Peres, Denswil, Dorukhan Toköz, Berat Özdemir, Marek Hamsik, A. Bakasetas, Cornelius ve Djaniny ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

Karşılaşma başlar başlamaz bordo mavili takım Trabzonspor topa sahip olan takım oldular. Hücum da çok net paslar ile rakip kale ulaşan bordo mavililer ilk yarıda skoru aldılar.

Orta sahada değişiklik yaparak Dorukhan, Berat ve M. Hamsik ile üçlü başlayan bordo mavili takım orta sahada rakip Hatayspor ‘a üstünlük sağlayarak rakibine şans vermedi.

Sabırlı oyunları ile hiç panik yapmadan direkt sonuca ulaşan bordo mavili takım da maç tecrübeli teknik adam Abdullah Avcının tam istediği gibi başlayıp bitti diye biliriz.

İlk yarının sonun da skor üstlüğünü de eline alarak oldukça rahat bir karşılaşma çıkaran bordo mavililer de ilk yarı bittiğinde rakibi Hatayspor istatistikler de büyük fark oldu. İlk yarı sonunda bordo mavili takımın gol beklentisi 1,02 olurken rakip Hatayspor ‘un ise 0 dı.

Bordo mavili takım karşılaşmada ikinci yarıda ise tamamen kontrollü oyunu ile geçirerek skor avantajını da koruyan takım hata yapmadan 3 puanı almış oldular.

HATAYSPOR GÜÇLÜ RAKİBİ KARŞISINDA VARLIK GÖSTEREMEDİ

Hatayspor zorlu karşılaşmada genç teknik adamları Ömer Erdoğan, Munir, Burak, Fatih, Burak Öksüz, Simon Falette, Samuel, Ruben, Isaac, Saba, Dylan ve Mame Diouf ilk 11’ i ile sahaya çıktılar. 5 – 4 – 1 ile dizilen Hatayspor hücumda ve savunmada tamamen farklı oyun planın da oldular.

Karşılaşmada savunma ağırlıklı başladıkları oyunda hücumda istedikleri hızlı geçişleri yapamadılar. Orta sahada rakibinin üstün oyununa müdahale edemeyen Ömer Erdoğan ikinci yarının başında ki değişiklikler ile de zaten maçı rakibine bıraktı diye biliriz.

Son iki haftadır oyun planını değiştiren Hatayspor ilk maçında Altay’da sonuçlarını tam olarak alamasalar da ikinci karşılaşmada da verim alamadılar.

Son haftalar da inişli çıkışlı sonuçlar elde etmesine rağmen sürekli yeni oyun planları üzerinde çalışan genç teknik adam Ömer Erdoğan kısa sürede takımı toparlayacaktır.