Trabzonspor Yeniden Şampiyonluk için Hazırlıkta

Posted by

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunun şampiyonu Trabzonspor takımı yeni sezonda da şampiyon olabilmek için takımı ile beraber hazırlık kampında. Geçen sezon açık ara farkla şampiyon olan ve öyle bir oyun sergileyen Trabzonspor takımının bu sezonki hedefleri arasında da şampiyonluk var.

Teknik ekip ve oyuncu kadro geçen sezon şampiyon olmanın verdiği mutluluk ve rahatlık ile kampa oldukça motive başladı. Özellikle teknik direktör Abdullah Avcı’nın takıma yaklaşımı ve yeni oyuncu seçimleri gelecek sezonun habercisi niteliğinde.

Trabzonspor Şehir Takımı Olduğunu Hatırladı

Geçtiğimiz sezon oldukça keyifli geçen bir maç takviminin ardından Trabzonspor takımı yeniden şehir takımı ruhunu Trabzon’a hatta çevre illere de yaydı. Özellikle her maça gelen ciddi kitle ve İstanbul’da oynanan Altay maçında da stadı tıklım tıklım dolduran taraftarları ile bu sezon her maçında büyük bir coşku yaşayan Trabzonspor takımı en iyi halini sahaya yansıttı.

Sezon başında çıktıkları hedeflere bir bir ulaşan Trabzonspor takımı ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde de teslim etmek istiyor. Geçen sezon ülke puanımız düştüğü için bu sene Şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak gidemiyoruz. Bu yüzden şampiyon Trabzonspor takımı ilk olarak bir elemeye girecek. Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunu ikinci bitiren Fenerbahçe’de direkt olarak gidemeyiz o da eleme maçları ile Şampiyonlar Ligi’ne başlayacak.

Trabzonspor’da Kaleci Arayışı

Bordo mavili Trabzonspor’da geçen sezon birçok yıldız oyuncu oldu ama bunların başında da şüphesiz ki kaleci ve Türkiye’nin en iyi yerli kalecilerinden biri olan Uğurcan Çakır geliyor. Uğurcan Çakır sezon ortasında kendisine ütopik tekliflerle gelen takımların ve kulüplerin hepsini geri çevirerek Trabzonspor ile şampiyon olmak istediğini belirtti.

Şu an değeri çok daha artan Uğurcan Çakır’ın bu sezonda da Trabzonspor’da kalıp kalmayacağı henüz net değil. Şampiyon takım Trabzonspor yerli ve başarılı kaleci arayışlarına hız kesmeden devam ediyor.

Birkaç aday ile iletişime geçen ve görüşmeleri başlatan Bordo mavili kulüp kaleci konusuna oldukça önem gösteriyor. Yeni sezonda da başarılarına başarı eklemek isteyen Trabzonspor takımı, her mevkiide ki oyuncusu için ciddi çalışmalar yürütüyor ve bunu ihmal etmeden yeni sezona hazırlanıyor.