Trabzonspor Halil Dervişoğlu ile İlgileniyor

Posted by

Bordo mavili takım; 2021 – 2022 sezonunun ardından 2022 – 2023 sezonunda da şampiyon olmak adına elinden geleni yapacak. Abdullah Avcı; Süper Lig’in yanı sıra UEFA Şampiyonlar Ligi’ni düşünerek yönetimden transfer etti.

Trabzonspor; şu ana kadar Kasımpaşa’dan Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat başta olmak üzere bonservisi elinde olan Jens Larsen ve geçtiğimiz sezon kadrosunda kiralık olarak bulunan Stefano Denswil’i kadrosuna kattı. Bordo mavili takım; transfer sezonunun bitimine kadar bir de golcü transferi yapmak istiyor. Yabancı sınırı da dikkate alındığında yerli bir golcü transfer edilmesi adına uğraşılacak.

Umut Bozok Transferinden Vazgeçildi

Trabzonspor; bir süredir Umut Bozok ile ilgileniyordu. Geçtiğimiz sezonu 20 gol ile tamamlayan Umut Bozok’un bonservisi Fransa’nın FC Lorient takımında bulunuyordu. Kasımpaşa; oyuncunun satın alma opsiyonunu kullanmamayı tercih etti. Umut Bozok; menajerine Avrupa’dan gelen teklifler ile ilgilenmesini söyledi. Ancak, 26 yaşındaki oyuncuya Avrupa’dan ciddi bir teklif gelmeyince rota Süper Lig’e döndü.

Umut Bozok’un gönlü Galatasaray’da! 1996 doğumlu oyuncu; çocukluğundan bu yana koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu her fırsatta söylüyor. Bu yüzden, sarı kırmızılı takımda oynamak istiyor. Galatasaray’ın genç golcüyü transfer etmek adına girişimlerinin olduğunu söylemek gerekir. Sonuç olarak, Trabzonspor; Umut Bozok transferinden vazgeçmek zorunda kaldı.

Gündemde Halil Dervişoğlu Var!

Trabzonspor’un gündeminde 1999 doğumlu milli santrafor Halil Dervişoğlu var. 23 yaşındaki oyuncu; hem 2020 – 2021 sezonunun ikinci yarısında hem de 2021 – 2022 sezonunun tamamında Galatasaray’da kiralık oynadı. Sarı kırmızılı takımda toplam 45 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sekiz gol atıp üç asist yaptı. Fakat, bilhassa 2021 – 2022 sezonunda kaçırdığı goller ile taraftarların tepkisini çekti.

Trabzonspor; çocukluğunda Trabzonspor’u tuttuğunu söyleyen Halil Dervişoğlu’nu kadrosuna katmak istiyor. Oyuncunun bonservisi İngiltere’nin Brentford takımında bulunuyor. Halil Dervişoğlu’nun sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. İngiliz kulübü; oyuncu için 3 milyon 500 bin Euro talep ediyor. Trabzonspor; son olarak Trezeguet transferini tamamladıktan sonra Halil Dervişoğlu’nu da kadrosuna katabilmek adına maddi kaynağa ihtiyaç duyuyor.

Brentford kulübünde kalmak istemeyen Halil Dervişoğlu’nun da Trabzonspor’a gelmek adına bir hayli istekli olduğunu söylemek mümkün! Bu transfer; Ağustos ayının sonuna kadar gerçekleşecektir.

Halil Dervişoğlu Kimdir?

1999 yılının Aralık ayında dünyaya gelmiştir. 1.83 boyundadır. Başta santrafor olmak üzere sağ ve sol kanat gibi hücumun farklı bölgelerinde de forma giyebilir. 2013 yılında Hollanda ligi takımlarından Sparta Rotterdam altyapısına katılmıştır. 2018 – 2019 sezonunun başında A takıma yükselmiştir.

Halil Dervişoğlu; Sparta Rotterdam formasını 1.5 sezon boyunca giydi. 2020 yılının Ocak ayında 3 milyon Euro karşılığında Brentford’a transfer oldu. Fakat, İngiliz kulübünde çok fazla şans bulamadı. Bu yüzden, farklı takımlarda kiralık olarak forma giydi.