TRABZONSPOR SON HAFTALARDA BAŞA DÖNDÜ

Posted by

Spor Toto Süper Ligi’nin ilk 8 haftasında verimsiz bir performans sergiledikten sonra teknik direktör değişikliğine giden ve Abdullah Avcı ile anlaşan Trabzonspor, son haftalarda aldığı sonuçlarla ilk haftalardaki düşük performansını hatırlatmaya başladı.

Abdullah Avcı önderliğinde çıktığı ilk 17 maçtan 13 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyetle dönerek 42 puan elde eden bordo mavililer, 2,47 gibi başarılı bir ortalama yakalamıştı.

Ancak bu yükselişin ardından düşüşe geçen Fırtına, son 9 hafta maçından 2 galibiyet, 5 beraberlik ve 2 mağlubiyetle ayrıldı ve hanesine sadece 11 puan kaydederek ortalamasını 1,22’ye düşürdü.

TRABZONSPOR DÜŞÜŞTE

Bordo mavili Karadeniz temsilcisi son haftalarda oldukça düşüşe geçti. Üst üste aldığı beraberlikler ile bir türlü 3 puan alamayan ve 4. Sıradaki yeri tehlikeye giren Trabzonspor takımın kalan haftalardaki puanı ve durumu ne olacak şimdiden merak ediliyor.

Abdullah Avcı ve öğrencileri Süper Toto Süper Lig’in 2021 yılına giriş yapıldıktan sonrası süreçte kayıpsız ve rakiplerine korku salarak ilerlerken kendi evinde oynadığı Fenerbahçe derbisini kaybettikten sonra maç kazanamaz ve istikrarlı bir şekilde ilerleyemez oldu.

Son haftalarda kendi tarihindeki en yüksek beraberlik sonucunu alan ve sadece 7 haftada 8 puan kazanabilen Trabzonspor’un durumu ve gidişatı hiç iyi değil. Nasıl bir yol izleyecekler nasıl bir son hafta değerlendirmesi olacak merak ediliyor.

Trabzonspor’un son haftaları iyi değerlendirmesi gerekiyor. Avrupa kupalarına gidebilmek için sezonu ilk 4 takım arasında kapatmak durumunda olan Trabzonspor’un hedefi kalan haftaları kayıpsız ve 3 puanla tamamlamak. Alacağı galibiyetler ile beraberlik sonuçlarını telafi etmek isteyen Trabzonspor’un son haftaları nasıl sonuçlanacak merak ediliyor.

SON 7 HAFTADA ÖNEMLİ PUAN KAYIPLARI

En son galibiyetini MKE Ankaragücü’ne karşı alan Trabzonspor, son 1 aydır çıktığı maçlardan galibiyetle ayrılamıyor. Fırtına bu 1 aylık süre içerisinde, çıktığı 4 maçtan da beraberlikle dönerek toplamda 8 puan kaybetti. Bordo mavililerin son 7 haftasına bakacak olursak, bu puan kayıplarının git gide arttığını da görebiliriz. Son 7 maçtan 1 galibiyet, 5 beraberlik ve 1 mağlubiyetle ayrılan Fırtına, bu maçlardan toplamda 8 puan kazanırken 13 puan da kaybetti.