FIRTINA GALATASARAY’IN GÖZDESİNE KANCAYI TAKTI

Posted by

Süper Lig kapsamında ilk haftalara kötü başlayan ve ardından teknik direktörlük koltuğuna tecrübeli isim Abdullah Avcı getiren bordo-mavili Karadeniz temsilcisi harika bir seri yakalanmasından sonra geçtiğimiz birkaç haftada çalkantılı bir dönem geçirirken 2021-2022 sezonun transfer çalışmalarına da hız verdi.

Bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor başarılı teknik direktörü Abdullah Avcı’nın transfer listesinde önemli bir yere sahip olan orta saha oyuncusunu kadroya dahil edip takımdaki orta saha problemini ortadan kaldırmayı planlıyor. Bordo mavili Karadeniz temsilcisi Ezeli rakibi Galatasaray’ın da peşinde olduğu İtalya Ligi’nde forma giyen futbolcuyu kiralık olarak kadrosuna dahil etmeyi amaçlıyor.

TEKLİF İÇİN HAZIRLANILIYOR

2021-2022 sezonun transfer çalışmalarına hız veren bordo-mavili Karadeniz temsilcisi ezeli rakibe sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın da transfer etmeyi planladığı İtalya Ligi’nde forma giyen orta saha oyuncusunu kadrosuna katmak için Çalışmalara başladı. Gelecek sezon için transfer listesini oluşturan bordo-mavili Karadeniz temsilcisinin teknik direktörü Abdullah Avcı’nın hedefi Geçtiğimiz sezon İtalyan ekibi Milan’da kiralık olarak forma giyen yetenekli orta saha oyuncusu Meite oldu.

Tecrübeli teknik direktörü Abdullah Avcı’nın birçok kez gözlemlediği İrem kadroya dahil edilmesi durumunda bordo-mavili ekibin orta sahasındaki problemi çare olacağı düşünüldü yetenekli futbolcu için çalışmalara başlarken oyuncunun Kulübü Torino’ya teklif götürmeye hazırlanıyor.

MİLAN’DA KİRALIK

Piyasa değeri yaklaşık olarak 5 milyon euro olarak tahmin edilen yetenekli orta saha oyuncusu için kırgınım istediği şartlara araştırmaya koyulan Bordo Mavi Karadeniz temsilcisi futbolcu satın alma opsiyonlu olarak kadrosuna dahil etmek istiyor.

7 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu geçtiğimiz kış transfer periyodunda bir başka İtalya Kulübü olan Milana 500 bin euro kiralama ücreti ile birlikte transfer olmuştu. İçerisinde bulunduğumuz sezonun sonuna yaklaşılırken oyuncunun kiralık olarak forma giydiği Ekip Milan futbolcuya biçtiği 9,5 milyon satın alma opsiyonu ödeyemeyeceğini oyuncunun kulübüne bildirirken bordo-mavili Karadeniz temsilcisi bu durumdan faydalanmak istiyor.

Bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un oyuncu izleme ekipleri ve yönetimdeki transfer ile ilgilenen isimlerin futbolcu yakından izlediği öğrenildi. Fransa’da birçok kulüpte forma giyen tecrübeli oyuncu 2018 yılında yaklaşık 11,5 milyon Euro’luk bedelli Fransız Kulübü Monaco’dan İtalyan kulübü Torino’ya dahil olmuştu.