GALATASARAY’IN GÜNDEMİ FATİH TERİM

Posted by

Süper Lig kapsamında ligin ikinci devresine fırtına gibi başlayan ve kış transfer periyodun ardından çıkmış olduğu 8 karşılaşmada 8 galibiyet alarak mükemmel bir performans ortaya koyan sonrasındaki haftalardan yaşadığı puan kayıpları ile şampiyonluk yarışından yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayan sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da Gündem tecrübeli teknik direktör Fatih Terim.

Sarı kırmızılıların yaşamış olduğu Son şampiyonluğun ardından 2 + 3 senelik kontrat imzalayan tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesi içerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesinin ardından bitecek. Sarı kırmızılı ekipte Mayıs ayında yapılacak olan başkanlık seçimi İmparator’un sarı-kırmızılı ekipteki Görevine devam edip etmeyeceğini belirleyecek en önemli etken alacak.

MAYIS AYINDA BAŞKANLIK SEÇİMİ OLACAK

Süper Lig’de şampiyonluk yarışına devam eden sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim geçtiğimiz iki sezonda art arda şampiyonluk yaşamasından sonra Mustafa Cengiz tarafından 2 + 3 yıllık kontrat ile ödüllendirilmişti. İçerisinde bulunduğumuz sezonda sona gel inmesinin ardından 67 yaşındaki başarılı teknik direktörün sözleşmesinde sona gelinecek.

Öte yandan tecrübeli Hoca ile sözleşmesindeki opsiyonu aktif hale getirmek adına hiçbir görüşme yapılmadı. Sarı kırmızılı ekipte Mayıs ayında gerçekleşecek olan başkanlık seçimi için çok fazla adayın oluşu tecrübeli teknik direktörün de Galatasaray koltuğundaki yeri henüz kesinleşmiş değil.

Mayıs ayında yapılacak başkanlık seçiminde şu anki başkanlık görevini yapan Mustafa Cengiz’in bir kez daha adaylığını koyacağı adaylığını koyarsa da Fatih Terim ile yola devam edip etmeyeceği hala belirsiz. Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in takımın başında kalma ihtimali ile ilgili bir başka durum ise ikinci Başkan Abdurrahim Albayrak’ın aday olup olmaması.

GELECEK SEZON ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Sarı kırmızılı ekipte başkanlık seçimi Ufuk tayken de tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesi sona gelinirken bu kadar belirsizliğin yanı sıra Fatih Terim tüm kadro planlamalarını ver Gelecek yıldan takımda yer alacak ya da takımdan ayrılacak oyuncular ile ilgili kararları vererek transfer listesini sarı-kırmızılı yönetime iletti. Sarı kırmızılı ekipte Mayıs ayında yapılacak olan başkanlık seçimi için birçok ismin adı geçse de en belirgin isimler Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak oldu.