TERİM’İN KEREM’İ PARILDIYOR

Posted by

Süper Lig kapsamında oynanan 31 haftanın ardından sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın oyuncusu ve teknik direktörü tecrübeli isim Fatih Terim açısından çok önemli bir istatistik elde edildi.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla kadrosunda bulunan dünyaca ünlü isimleri yedek kulübesine çekerek takımdaki genç isimlere fırsat veren tecrübeli teknik direktör Fatih Terim, oyuncu adeta takımın Joker’i olarak kullandığı ortaya çıktı.


FATİH TERİM’İN JOKERİ

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın kulübesinde Ryan Babel ve Feghouli gibi tecrübeli isimlerin oturmasına karşı sarı-kırmızılı ekipte sahada genç bir ismin forma giyiyor olması çok da görülmemiş bir durum.

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’a Türkiye’nin 3 liginden dahil olan ve Süper Lig’de beklenenden fazla forma şansı bulan 22 yaşındaki genç yeteneğin futbol yaşantısı adına bulunmaz bir fırsat. Erzincan spordan sarı kırmızılı ekip Galatasaray katılan Kerem Aktürkoğlu tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in Joker oyuncusu olarak içerisinde bulunduğumuz sezon görev yaptı.

Süper Lig kapsamında yapılan 31 karşılaşma sonunda geçtiğimiz haftaya kadar toplam 18 Süper Lig karşılaşmasında forma şansı elde eden yalnızca bu 18 karşılaşmanın 1’inde ilk 11’de sahada yerini alan Kerem Aktürkoğlu, 17 karşılaşmada oyuna sonradan dahil olmasına rağmen rakip fileleri 3 kez havalandırdı ip Bir de Asist yapma başarısı gösterdi.


POTANSİYELİ FORMA ŞANSI SUNABİLİR

Hem orta sahada hem ofansif Kanat mevkilerinde hem de santrafor mevkiinde görev alabilen ve henüz 22 yaşında olan yetenekli futbolcu Kerem Aktürkoğlu’nun potansiyelini gören sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim öğrencisinin Göstermiş olduğu performanstan Bir Hayli memnun.

Medyada yer alan bazı haberlere göre kendisine forma şansı verilen maçlarda yapmış olduğu pozisyon takibi ve boşa yapmış oldu koşular ile rakip savunmayı zor durumda bırakan forma giydiği süre boyunca önde pres yapan ve boşalan bulduğunda kaleye şut çekmekten geri kalmayan genç isim Kerem Aktürkoğlu gelecek sezonda tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’den daha fazla forma şansı kazanacağı kuvvetle muhtemel. Genç oyuncunun sarı kırmızılı ekip Galatasaray ile sözleşmesi 2024 yılına kadar devam ediyor.