GALATASARAY’DA SEZON SONU AYRILIK VAR

Posted by

Süper Toto Süper Lig’de bu sezon istediği performansı sahada ortaya koyamayan Galatasaray Sezon sonunda bazı oyuncuları ile yollarını ayıracak. Bu sezon istediği istikrarlı sahaya koyamayan Galatasaray hiç yenilmeyecek takımlara yenilip zor maçları kazandı ve aslında oldukça garip bir istatistiğe sahip oldu.

Fatih Terim ve öğrencileri bir süre üst üste galibiyetler almışken bir süre de üst üste mağlûbiyetler alarak performans konusunda Fonda bir Galatasaray izlememize engel oldular. Bu performans sıkıntısından ve fon sıkıntısından dolayı Fatih terim öğrencileri arasında ayrılık kararı aldı kişiler ile sezon sonunda anlaşma yapmayacak.

GALATASARAY’DA FORMA EKSİKLİĞİ

Sarı kırmızılı Galatasaray ekibinde yaprak dökümünün ilk yaprağa Belhanda oldu. Sivasspor maçı sonrası zemin yorumu yapmasından dolayı Galatasaray yönetimi sözleşmesinin bitmesine iki ay kalmış olan Belhanda ile yollarını sezon ortasında ayırdı. Ben sandım ardından sezon sonunda gidecek olan isimlerden biri ise Fatih Öztürk olacak.

Fatih Öztürk Muslera’nın yokluğunda Galatasaray’ın kalesini korumak için Kasımpaşa’dan transfer edilmiştir. Fatih Öztürk’ün aslında oldukça kendini gösterebileceği bir fırsatı varken kötü performansı nedeniyle Galatasaray’ın kalesini istediği gibi koruyamadı ve hem Fatih Terim’den hem de Galatasaray yönetiminden geçerli bir not alamadım.

Bu yüzden sezon sonunda Fatih Öztürk ile yeni bir sözleşme imzalanmayacak. Fatih Öztürk ek olarak Babel’de Sezon sonunda gidecek olan oyunculardan birisi. Şampiyonlar Ligi’nde oldukça iyi bir performans sergileyen Babel Galatasaray’da, sarı kırmızılı ekipte şampiyonlar Ligi’nde oynadığı performansın neredeyse hiçbirini gösteremedi. Bu yüzden Sezon sonunda Babel için verilen teklifler değerlendirilecek.

GALATASARAY’DA DEĞİŞİM ZAMANI

Yeni sezona yenilenmiş bir kadro ile çıkmak isteyen Galatasaray Şimdiden bu hazırlıklarına başlıyor. Fatih terim yeni sezonda yeni kurduğu ekip ile şampiyonluğun en başından garantilemek isteyen bir motivasyon ile hazırlıklarına devam ediyor.

Saracchi Galatasaray’ın Falcao’dan sonra sakatlık problemi yaşayan ikinci oyuncusu. Saracchi Aynı Falcon gibi sakatlık problemi yaşıyor ve bunu bir türlü aşamıyor. 2 sezondur kiralık forma giyen Saracchi Sezon sonunda hem sakatlık problemi nedeniyle hem de yüksek maliyeti nedeniyle Galatasaray’da devam etmeyecek.

Linnes İse çok uzun zamandır sarı kırmızılı takım Galatasaray’da forma giyiyor. Fakat sezon sonunda Galatasaray ile yollarını ayıracak olan Linnes Dört büyüklerden birisi olan Trabzonspor’a bedelsiz olarak transfer edilebilir. Türkiye’den gitmek istemediğini söyleyen Linnes menajerini bu durumu ve bu isteğini iletti ve sonrasında Trabzonspor ihtimali ortaya çıktı. Sezon sonunda neler olacak göreceğiz.

Bir diğer Trabzonspor’a gitme ihtimali olan Galatasaraylı oyuncu ise Emre akbaba. Emre akbaba Alanyaspor’dan transfer olmuştu. Performans düşüklüğü ile sezon sonunda sözleşmesi yenilenmeyecek olan ve sezon sonunda Galatasaray’dan ayrılacak olan oyuncu Abdullah Avcı’nın dikkatini çekti. Yeni sezonda Trabzonspor’da olabilecek olan Emre akbaba belki de takım arkadaşı Linnes ile tekrar bir takım arkadaşı olabilir.