Süper Lig’in Gizli kahramanları, Takımların Damga Vuran İsimleri

Posted by

Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonu sona erdi. Karşılaşmalar oynandı, kozlar paylaşıldı, mücadeleler verildi. Beşiktaş’ın şampiyon olduğu sezonda, Beşiktaş’ı Galatasaray ve Fenerbahçe izledi. Toplam 42 hafta sayısız karşılaşma yaşandı.

Uzun zaman boyunca akıllardan çıkmayacak sezonda öyle isimler çıktı ki yıllar sonra bile hatırlanacak anlar bıraktı. Sergiledikleri performanslar ile kendilerine hayran bıraktı. Asist kralı Rachid Ghezzal ya da gol kralı Aaron Boupendza… İşte sessizce bu sezon patlama yapan ve hayranlık uyandıran o isimler…

Sürpriz isimlerden biri: Aaron Boupendza

Yaz döneminde yeni isimleri bünyesine katan takımlardan biri Hatayspor oldu. Bu yeni isimlerden biri neredeyse Süper Lig’de yeniden doğan Aaron Boupendza oldu. Performansı ve attığı golleriyle uzun süredir konuşulan Boupendza, sezon boyunca attığı 21 gol ile önemli isimlerin önüne geçerken gol krallığının da tepesine oturmuş oldu.

Sürpriz isimlerden bir diğer ise Beşiktaş’ın Süper Ligin sezonunun başında ve transferin son gününde bünyesine kattığı Rachid Ghezzal oldu. 1 yıllığına kiralanan başarılı futbolcu, transferin son günü Beşiktaş futbolcunun evraklarını moto kurye ile göndemesi ile de konuşulmuştu.

Son 3 sezonda beklediğini alamayan futbolcu, kendisini göstermekte güçlük çekerken doğru adresi Beşiktaş’ta buldu. Kalitesiyle ve güçlü performansıyla kendisini gösterebilen Ghezzal, sezonun asist kralı olmakla kalmadı şampiyonlukta da en büyük rolü oynayan isim oldu.

Diğer Sürpriz İsimlerden Bazıları

Alanyaspor’un sessiz sedasız kadrosuna kattığı isimlerden biri olan Berkan Kutlu, önemli futbolcular arasına adını yazdırmayı başardı. Aynı zamanda başta Serie A olmak üzere Avrupa ekiplerinin de dikkatini çekmeyi başardı.

Hatayspor’un kanat oyuncusu Ruben Ribeiro, kendisini orta sahada bulmasıyla efsane bir sezon geçirdi. 1 yıllık sözleşmesi daha bulunan futbolcu aynı zamanda ligimize gelen en profesyonel futbolculardan biri olarak dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

Adaylara ilham olacak cinsten bir hikayesi olan Kerem Aktürkoğlu, 3. Lig ekibi bir takımla sergilediği performansla dikkatleri üzerine aldı ve ardından da Galatasaray ile 4 yıllık sözleşme imzalaması zor olmadı. İlham olacak yolculuğu da böylece başlamış oldu.