SÜPER LİG’DE PRİMLER BELLİ OLDU

Posted by

Süper Lig’de sezon sonu itibariyle alınacak birimler belli oldu. Siyah beyazlı ekip Beşiktaş ve Sarı kırmızılı ekip Galatasaray son mücadeleden de 3 puan almaları durumunda 63 milyonluk prim almalarının yanında şampiyonluk primi yayın gelirlerin ile alakalı filmler Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma primi de eklenince şampiyonluk ipini göğüsleyen ekip   Süper Lig kupasının yanında toplamda 500 milyon Türk lirasını geçen bir prim elde edecek.

12. SON HAFTA ŞAMPİYONLUĞU

Coronavirus pandemisi sebebiyle bu sezon 21 takımın mücadele ettiği Süper Lig’de 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü ligden düşen son ekip ve şampiyon olacak takım belli olacak. Süper Lig tarihinde 1987-1988 sezonundan itibaren oynanan sezonlarda şampiyon olan ekip 11 defa son haftada belli olmuştu. İçerisinde bulunduğumuz 2020/2021 sezonu itibariyle bir kez daha şampiyon olacak takım son haftada belli olacak. Şampiyonluk kupasını kaldıran ekip Zorlu yarışın ardından 500 Milyar Türk lirasını geçen bir priminden sahibi olacak.

SIRALAMAYA GÖRE DAĞITILACAK PRİMLER

Gelecek sezon yani 2021-2022 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne katılacak olan ekip toplamda 415 milyon Türk Lirası galibiyet aldı Her mücadele için 28 milyon Türk Lirası ve elde edeceği her beraberlik için 9.2 milyon Türk Lirası kasasına koyacak. Süper Lig’de liderlik koltuğunda oturan siyah-beyaz Beşiktaş f ile aynı puanda bulunan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray aynı puanda bitirmeleri durumunda ilk kapsamında verilecek olan performans primi eşit olarak paylaştırılacaktır bu kapsamda takımlar eşit puan da sezonu kapatırsa iki ekipte 63 milyon Türk Lirası kasasında ekleyecek.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle ligde şampiyon olan dikkat yalnızca  sıralama sebebiyle bir sırada o zaman 40 milyon Türk Lirası kasasına verecekken puan durumunda ikinci sırada bulunan takım ise 32 milyon Türk Lirası 3 sırada bulunan ekip ise 24 milyon Türk Lirası kasasına bekleyecek. Polonya’nın sela Süper Lig’de 4 sırayı alan takım 16 milyon Türk Lirası alırken 5 sırada yer alan takım 8 Milyon Türk Lirası, 6 sırada yer alan takım ise 3 milyon Türk lirası gibi bir meblağ  kasasına ekleyecek.