Spor Dünyasının Son Gündemleri

Posted by

Spor gündemi durmadan güncelleniyor, değişiyor. UEFA ve de TFF durmadan güncellemeler yapıyor tıpkı TBF gibi sezon finalleri sebebiyle yoğun bir çalışmaya ve de yenilik sistemine girmiş bulunmaktadır. Ve bu sistem spor severleri oldukça heyecanlandırmaktadır.

Çünkü spor dünyasında yapılacak yenilikler takımın kaderini veyahut oyuncunun kariyerini belirleyecek kadar büyük adımlar oluyor ve bu da yeniliklerin bu kadar merakla ve de heyecan ile takip edilip beklenmesini sağlıyor. Bu beklentiler bazen karşılanamasa da beklenildiğinden daha yüksek sonuçlar doğuran ve de umut doğuran yenilikler de olmuştur. Özellikle de bazı zengin iş adamlarının ve de yayıncıların futbol klübü satın alması ile bu beklentiler biraz daha artmıştır.

Türkiye Futbol Federasyonunun Yenilikleri

Öncelikli olarak UEFA bu sene vereceği ödüller konusunda oldukça cömert davrandı. Verdiği ödüller diğer yıllara kıyasla kat ve kat daha yüksek ve vereceği katılım payları da hiç azınlık sayılamaz. Yani başarılı olan her takım çok büyük ücretler kazanacak. UEFA bu denli cömertken bence takımlar için de umutlu olmak da fayda var çünkü herkes büyük paralar kazanmak ekibini kara geçirmek ister.

Tüm bunların yanı sıra Acun Ilıcalı özellikle son dönemlerde futbola fazlasıyla yönelmiş durumda şuan ki gözdesi ise Süper Lig de oynayan Doğukan Sinik. Sinik Antalyaspor oyuncusudur. Ve Ilıcalı Doğukan Sinik’i kendi kulübü olan Hull City de bulundurmak istiyor ve bu amacı için Doğukan Sinik ile görüşmeye başlandığı söyleniyor. Ve Samuel Eto çok daha önceleri Doğukan Sinik için elli, altmış bin değerinde bir oyuncu olacak tarzı bir cümle kurmuştu.

Bu gidişle değerlenmesi çok da geç görünmüyor bence. Antalyaspor’un güzide oyuncularından olan Doğukan Sinik ile anlaşmak istediğini net olarak söylemese de uzun zamandır Türkiye Süper Liginden bir oyuncu almak istediğini dile getiren Ilıcalının ilk hedefinin Doğukan Sinik gibi başarılı fakat henüz değeri bilinmeyen bir oyuncu üstünden olması beni umutlandırdı. Acaba Ilıcalı, Sinik gibi başarılı fakat değerlenmeyi bekleyen oyuncuları takıma dahil etmeye devam edecek mi? Türk sporculara yabancı ligde oynama fırsatı sunmaya devam edecek mi? Bu tarz sorular aklımı kurcalamaya başladı.

Türkiye Basketbol Federasyonunun Yenilikleri

Türkiye’de basketbol konusunun en iyilerinden oluşan A milli erkek basketbol takımımız veyahut herkesin bildiği adıyla on iki dev adamın ikinci tur için maç takvimi belirlendi. Belçika, Sırbistan ve de Letonya gibi ülkelerle yarışacak olan A milli takımımız, dev adamlarımızın başarı sağlaması en büyük temennilerimizden olmakla birlikte maç tarihlerini de es geçmeden belirtelim.

Ağustos ayında Letonya ve de Sırbistan ile mücadele edecekler. Kasım ayında ise Belçika ve yeniden Sırbistan ile mücadele edecekler ve son olarak Şubat ayında ise Letonya ve Belçika ile mücadele edecekler. Dev Adamlarımıza başarılar diliyoruz.