Sevilla Sergio Ramos’u Kadrosuna Kattı

Posted by

Takdir edersiniz ki, 2023 yazının en çok konuşulan isimlerinden birisi Sergio Ramos oldu. İspanyol oyuncu, 2021 – 2022 ve 2022 – 2023 sezonlarını Paris Saint Germain’de geçirdi. Fransız kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erdi. Sergio Ramos, neredeyse tüm yazı kulüp arayarak geçirdi. Oyuncunun ismi birçok kulüp ile anıldı. O kulüplerden birisi de tahmin edebileceğiniz üzere Galatasaray idi. Hatta, bir ara Beşiktaş’ın da oyuncuyu istediği söyleniyordu.

Galatasaray Oyuncuyu İkna Edemedi

Sarı kırmızılı takım, Temmuz ayından bu yana ön eleme maçlarına çıkıyordu. Kendisini UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarına atmak istiyordu. Temsilcimiz, sırasıyla Zalgiris, Olimpija Ljubljana ve Molde’yi eledi. Kendisini, A Grubu’nda buldu. Rakipleri arasında Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag yer alıyor.

Sosyal medyadaki iddialara göre Sergio Ramos, yaz boyunca Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkını elde etmesini bekledi. Sarı kırmızılı takıma yakın olan spor muhabirleri, Sergio Ramos’un grup kuralarının çekilmesinin ardından Galatasaray’a imza atacağını iddia ediyorlardı. İspanyol oyuncunun kısa süre içerisinde İstanbul’a geleceği, hatta otel rezervasyonunun hazır olduğu da iddialar arasındaydı.

Galatasaray, Sergio Ramos ile çok uzun süreden bu yana görüşme halindeydi. İlk etapta, oyuncunun yıllık on milyon Euro istediği söyleniyordu. Sarı kırmızılı takımın altı milyon Euro yıllık ücret ve imza parası önerdiği gelen bilgiler arasındaydı. Tarafların ortak noktada buluşacakları ve Sergio Ramos’un Galatasaray’a imza atacağı dile getiriliyordu. Fakat, İspanyol oyuncunun tercihi Galatasaray olmadı.

Sarı Kırmızılı Takım Davinson Sanchez’e İmza Attırdı

Sergio Ramos ile anlaşamayan Galatasaray, çareyi alternatif arayışında buldu. Gündeme gelen bir diğer stoper Davinson Sanchez oldu. Kolombiyalı stoper, Tottenham’da forma giyiyordu. Tottenham, oyuncuyu elden çıkarmak istiyordu. Bunu bilen Galatasaray yönetimi, oyuncu için İngiliz kulübünün kapısını çaldı. Davinson Sanchez’in Galatasaray’a transferi, 4 Eylül 2023 günü tamamlandı. Buna göre, Galatasaray, oyuncu için Tottenham’a 9.5 milyon Euro ödeyecek. Dört yıllık sözleşme imzalayan Davinson Sanchez’in yıllık ücreti de 3.2 milyon Euro olacak.

Sergio Ramos Eski Kulübünü Tercih Etti

Avrupa’da transfer dönemi 31 Ağustos 2023 günü sona erdi. O tarihe kadar herhangi bir kulübe imza atmayan Sergio Ramos’un nerede futbol oynayacağı merak konusu idi. Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, oyuncunun tercihinin Türkiye veya Suudi Arabistan olacağını söylüyordu. Ancak, Sergio Ramos, herkesi şaşırtan bir karar aldı. Yuvasına döndü. Altyapısından yetiştiği Sevilla ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

1986 doğumlu oyuncu, 2004 – 2005 sezonunda A takıma yükselmişti. Bir sezon Sevilla’da forma giydikten sonra o döneme göre çok yüksek bir bonservis bedeli karşılığında Real Madrid’e transfer olmuştu. Ünlü stoper, 18 yıllık aranın ardından Sevilla’ya döndü. Sergio Ramos’un Sevilla’dan bir milyon Euro alacağı iddia ediliyor.