Adana Demirspor Emre Mor İçin Fenerbahçe’nin Kapısını Çalacak

Posted by

Adana Demirspor, geçtiğimiz sezonu dördüncü sırada tamamladı. Söz konusu sıralama, Avrupa kupaları için yeterli değildi. Ancak, Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası’nı kazanması, Adana Demirspor’un önünü açtı.

Lacivert mavili takım, Konferans Ligi gruplarında yer almak adına üç ön eleme birden geçmek zorundaydı. Temsilcimiz, CFR Cluj ve NK Osijek engellerini geçti. Play-off turunda KRC Genk ile eşleşti. İlk maçı 2-1 kaybetti. İkinci maçı 1-0 kazandı. Turu geçen tarafı penaltı vuruşları belirledi. KRC Genk, penaltı vuruşları sonucunda Adana Demirspor’u elemeyi başardı.

Adana Demirspor Transferin Son Günlerinde Takviye Yapmak İçin Uğraşıyor

Takdir edersiniz ki, Adana Demirspor, Süper Lig’deki diğer takımlara kıyasla oldukça iyi bir kadroya sahip! Daha önce de ifade ettiğimiz gibi lacivert mavili takım, Konferans Ligi grup aşamasına kalmayı başaramadı. Hollandalı teknik direktör Patrick Kluivert, takımının bu sezon iki kulvarda birden mücadele edeceğinin farkında! Hedef, transferin son günlerinde kadroyu kaliteli bir veya birkaç isim ile güçlendirmek!

Fenerbahçe’ye yakın olan muhabirlerin iddialarına göre Emre Mor ile Adana Demirspor ilgileniyor. Başkan Murat Sancak, önümüzdeki günlerde bu oyuncuyu kiralamak adına Ali Koç ile bir görüşme gerçekleştirecek. Bu transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Fenerbahçe Emre Mor’u Konferans Ligi Kadrosuna Almadı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe, Emre Mor’u 2022 – 2023 sezonu öncesinde kadrosuna kattı. Oyuncu için eski kulübü Fatih Karagümrük’e iki milyon Euro bonservis ödendi. Emre Mor ile de üç yıllık sözleşme imzalandı. 1997 doğumlu oyuncu, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’de çok fazla forma şansı bulamadı. Ancak, süre aldığı maçlarda fena olmayan bir performans ortaya koydu. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’yi çalıştıran Jorge Jesus ile pek anlaşamayan Emre Mor, 2023 – 2024 sezonuna farklı bir göz ile bakıyordu.

Emre Mor’un Fenerbahçe macerası beklenenden daha önce bitebilir. Sarı lacivertli takım, 4 Eylül 2023 tarihinde Konferans Ligi kadrosunu UEFA’ya bildirdi. Emre Mor, bu listede yoktu. Bu durum, hem Fenerbahçeliler hem de diğer futbolseverler için şok edici bir durumdu. Fenerbahçe’ye yakın olan spor muhabirlerinin iddialarına göre Emre Mor sakat olduğu için Konferans Ligi kadrosunda kendisine yer bulamadı.

1997 doğumlu oyuncu, Fenerbahçe’nin kendisi hakkında vermiş olduğu karardan dolayı bir hayli üzgün! Ayrıca, bu sezon çok fazla süre alamayacağının farkında! Bu yüzden, Adana Demirspor’un kendisine yapacağı muhtemel teklife olumlu yaklaşabilir. Bir başka deyişle, Emre Mor’u bu sezon Adana Demirspor’da izleyebiliriz.

Yusuf Sarı’nın Formu Dikkat Çekiyor

Adana Demirspor, Emre Mor’u kiralamak adına uğraşacak. Lacivert mavili kulübün bu transferi tamamlayamaması halinde üzülmesine gerek yok! Çünkü, hali hazırda kadroda yer alan Yusuf Sarı oldukça formda! 1998 doğumlu oyuncu, başarısı sayesinde milli takıma da seçildi.