Rafael Nadal Çok Şanslı

Posted by

Yakın zaman önce başlayan ve dünyanın en büyük 4 tenis turnuvasından biri olan Wimbledon’a Rafael Nadal’ın şansı damga vurmuş durumda.

Dünyada her sene dört büyük tenis turnuvası düzenlenmekte. Avustralya Açık, Amerika Açık, Fransa Açık ya da diğer adıyla Roland Garros ve de Wimbledon olarak da anılan İngiltere Açık. Amerika Açık ve Avustralya Açık sert zeminde oynanırken Fransa Açık toprak, İngiltere Açık yani Wimbledon ise çim zeminde oynanıyor. 22 Grand Slam zaferi ile tarihin en çok Grand Slam kazanan erkek tenisçisi olan Rafael Nadal’ın en az kazandığı Grand Slamler ise sert zeminde oynanan Avustralya Açık ve çim zeminde oynanan Wimbledon. Toprak kortun kralı olarak anılan yaşayan efsane Nadal, çim zeminde toprak korta kıyasla çok zorlanan bir oyuncu. Fakat bu sene Tanrı onun kazanmasını istiyor adeta.

Rafael 1

Rafael Nadal’ın Güçlü Rakibi Covid Oldu

2 numaralı seri başı olarak turnuvaya katılan Rafael Nadal, Wimbledon’da ilk turda rakibi dünya 41 numarası Francisco Cerundolo’yu 6 4, 6 3, 3 6 ve 6 4’lük setler sonucunda eleyerek adını 2. tura yazdırmıştı. İkinci turda Litvanyalı tenisçi Ricardas Berankis ile eşleşen oyuncu rakiplerini elemesi halinde çeyrek finalde büyük bir ihtimalle Matteo Berettini ile karşılaşacaktı. Çim kortun en güçlü isimlerinden olan Matteo Berettini, bu turnuvanın da favorileri arasında gösteriliyordu. Hatta kuralar belli olduğunda Rafael Nadal’ın çim kort için çekebileceği en kötü kurayı çektiği, çeyrek finale kadar yükselmesi halinde rakibi olmak için en güçlü adayın dünya 11 numarası Matteo Berettini olduğunu söylüyordu otoritelerin büyük çoğunluğu. 2021 Wimbledon’da final oynayan Matteo Berettini le Rafaeel Nadal’ın olası bir çeyrek final eşleşmesi bir anlamda erken final olacaktı. Ancak sürpriz bir gelişme yaşandı ve Matteo Berettini’nin Covid 19 testi pozitif çıktı. Bu sebeple Matteo Berrettini turnuvadan çekilmek zorunda kalında bir anlamda Rafaeel Nadal’ın da önü açılmış oldu. Elbette çeyrek finale kadar İspanyol raketin önünde daha 3 maç var. 2. 3. ve 4. turlardaki rakiplerini elemesinin ardından Wimbledon çeyrek finaline adını yazdırmış olacak Rafael Nadal. Ancak turnuvadaki en güçlü rakiplerden birinin elenmiş olması Nadal’ın görece daha kolay rakiplerle oynayacağı anlamına geliyor.

Rafael 2

Matteo Berettini Test Sonucunu Sosyal Medya Hesabından Duyurdu

Metteo Berettini, Covid 19 sonucunu kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile açıkladı.Covid-19 testimin pozitif çıkması nedeniyle Wimbledon’dan çekilmem gerektiğini duyurmaktan dolayı üzgünüm. Grip semptomları yaşadım ve son birkaç gündür izole oldum. Semptomlar şiddetli olmamasına rağmen rakiplerimin ve turnuvaya katılan diğer herkesin sağlığını ve güvenliğini korumak için bu sabah bir test daha yaptırmanın önemli olduğuna karar verdim. Hissettiğim aşırı hayal kırıklığını anlatacak kelime bulamıyorum. Bu yılki hayalim bitti ama daha güçlü döneceğim. Destekleriniz için teşekkürler.” 

Turnuvaya Covid 19 nedeniyle veda eden bir başka isim ise dünya 17 numarası Hırvat raket Marin Cilic’ti. Marin Cilic de kurada Nadal’ın olduğu tarafta yer alıyordu. Ve her iki taraf da rakiplerini yenmeleri halinde Nadal, Marin Cilic ile de karşılaşacaktı.